Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hepatitis C-m lenne? :S

Paris hilton kérdése:

Hepatitis C-m lenne? :S

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Pénteken voltam vért adni,ma mentem eredményért és az orvos azt mondta,hogy minden negatív (HIV,szifilisz,hepatitisz B),csak a Hepatitisz C-re lett reaktív,hogy lehet hogy elkaphattam valahol,de még kivizsgálják jobban,az 2 hét :O Megnéztem,a hepatitisz C főleg vér útján terjed,nekem nincs se piercingem,se tetkóm,máshogy se kerültem kapcsolatba vérrel. De mondjuk a barátomnak mindkettő van,lehet tőle kaphattam el, kérlek segitsetek,eredményt csak 2 hét múlva kapok.
2012. jan. 23. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

és milyen segítséget vársz??

A legtöbben csak azt mondtuk volna,hogy tessék elmenni orvoshoz.Ezt megtetted. Akkor most azt mondom,várj 2 hetet.Mást úgysem tudsz csinálni.Addig meg tök felesleges idegelni magad.Ráérsz akkor ha ha az eredmény rossz lesz.Ha meg jó eredmény akkor meg felesleges volt 2 hétig sírni..

2012. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem a segitségét,honnan kaphattam el,ha nem kerültem sehogyan kapcosaltba vérrel? se drogok,se tetkó,piercing..
2012. jan. 23. 12:31
 3/18 A kérdező kommentje:
Gyógyitható ez a betegség? Van rá gyógyszer?
2012. jan. 23. 12:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kezelés interferon alfa, ribavirin-interferon nevű vírusellenes szerekkel történik. Azt, hogy hogyan kaptad el, neked kell tudni. Amúgy az esetek 30%-ában nem lehet tudni a fertőzőforrást. Főleg vérrel terjed, szexuálisan nagyon ritkán. -Egy gyógyszerész-
2012. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Vérrel terjed. Régi műtét, vagy szex közben, vagy közös fecskendővel... A képzeletedre bízom a dolgot, hogy honnan kaphattad el, tehát bárhonnan, ahol van vér...


[link]


[link]

2012. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
8 éve volt egy plasztikai műtétem,lehet akkor ?:O szex közben? az nagyon ritka,olvastam. de még nem biztosaz eredmény,várni kell rá.
2012. jan. 23. 12:47
 7/18 anonim ***** válasza:
Minden esetre nyugodj meg, mert van rá gyógyszer/kezelés szerencsére.
2012. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi,igyekszem,csak totál nem birom felfogni,soha nem gondoltam volna :S Barátom elkaphatta tőlem?
2012. jan. 23. 12:50
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen van kezelés. „A Hepatitis C fertőzés körülbelül 60 százalékban gyógyítható teljesen, azonban akik nem gyógyulnak meg, azok számára is a betegség lefolyása lassul, és a májrák kockázata is csökken” - mondta Nemesi Krisztina, a Szent László Kórház hepatológusa.


És nem segít a májtranszplantáció, mert azonnal visszafertőződik az új szerv...

2012. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mivel nálad felmerült a gyanú, hogy van hepa-c, ezért őt is meg kellene vizsgálni. Mert itt vagy az van, hogy tőle kaptad el valahogy, vagy máshonnan kaptad el, de akkor átadhatod ne adj isten a barátodnak. Szóval jó lenne, ha tőle is vennének vért és erre vizsgálnák.
2012. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!