Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hőrgőgyulladásra mit ajánlan...

A hőrgőgyulladásra mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Apukám hörgőgyulladásban szenved, a doki most írt fel neki 3 gyógyszert azt szedi rendesen, de még így is majdnem minden percben 1-2 hatalmasat köhög.

Tudnátok mondani valami praktikát, hogy mit kell ilyenkor az embernek ennie, használnia stb? :S

Szed mellé még aspirin plusz c-t ill. neo citrant, de szerintem azok nem használnak.



2012. jan. 23. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Apád dohányzik, mi? :D
2012. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg folyadékot inni, ne legyen száraz a szoba levegője.

Ha más nem,akkor valami edényben vizet párologtatni.

Gyógyteák.

Én éveken keresztül dohányoztam és az utóbbi években visszatérő volt a hörghurut, hörgőgyulladás.

Az orvos mondta, hogy ez összefügg a dohányzással.

A hörgők folyamatosan begyulladnak és nincs, ami megvédje a tüdőt.

Legközelebbi alkalommal, amikor megint begyulladtak a hörgőim /mandulám már nincs/ úgy döntöttem, hogy abbahagyom a dohányzást. Ezt ajánlom apukádnak is, mert addig nem fog meggyógyulni a torka, ameddig dohányzik.

Ha nem dohányzik, akkor felejtsd el, amit írtam, de nálam ez volt a kiváltó ok.

. A köhögés ellen kakukkfüves, édeskömény, édesgyökér és lándzsás utifű tartalmú gyógyteák használhatók: a forrázatot 20 percig állni hagyjuk, majd rövid időn belül igyuk meg. Természetesen mézzel édesíthető, de a citromot csak közvetlenül ivás előtt keverjük bele, hogy vitamintartalma a forró teában tönkre ne menjen A krónikus (évekig elhúzódó) hörgőgyulladás a nyálkahártya állandó károsodásával jár, ami nagyon kedvező a bakteriális és vírusok okozta fertőzések kialakulásának: nincs ami megvédje a hörgőt, a tüdőt.

A betegség leggyakrabban a dohányosok kórképe, szinte minden hosszabb ideig dohányzónál kialakul. Állandó krákogás, (esetleg köpködés!) váladéktermelés jelzi az elhúzódó folyamatot. Minden olyan légúti betegség, amit más egészséges ember néhány nap alatt "kihord", a krónikus bronchitisest, dohányost igen megviseli, és súlyos szövődményeket okozhat nála. A kialakult elhúzódó, krónikus bronchitis kezelése csak a tünetekre érthető. A lepusztult nyálkahártya, a károsodott hörgők nagyon sokáig viselik a felelőtlen dohányzás jeleit.

2012. jan. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Nem dohányzik, nem iszik, nem drogozik stb... :) Egy nagyon jó ember az apám :)
2012. jan. 24. 06:40
 4/5 A kérdező kommentje:
A másodiknak nagyon köszönöm az ötleteket és a praktikákat!
2012. jan. 24. 06:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök a válaszodnak!

Gyógyszertárban lehet kapni Phlogosol toroköblítő oldatot.

Az aspirin plsz C mellé ne szedjen neocitrant!

A neocitran csak megfázás ellen jó. Itt nem nagyon használ.

Az aspirin C az jó, mert az gyulladáscsökkentő hatású is.

Én is most keveredtem ki egy jó kis torokgyulladásból, a gyógyszertárban ajánlották.

Gyógyulást apukádnak.

Második voltam.

2012. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!