Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Édesanyám immunbeteg. Székleté...

Édesanyám immunbeteg. Székletében vért találtak, de ő nem vette észre mert "csak" sejt szintű. Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
Attól tartok végbél rák vagy daganat, esetleg gyomorfekély a gyógyszerek miatt...
2012. jan. 24. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen immunológiai betegsége van?

Az okkult vérzést ezek szerint labor mutatta ki, tehát a diagnózis már folyik, netes tippelgetésnek helye nincs.

2012. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Legkevésbé ijesztő dolgot kihagytad a listából: aranyér.

Majd az orvosok kitalálják

2012. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Csakhogy az aranyér nem okkult vérzést, hanem hematocheziát okoz. Az okkult vérzés valóban tumorokra jellemző, de ha a kérdező végre elmondaná az autoimmun betegség nevét, többet tudnánk mondani.

Egyébként ha már itt tartunk, a gyomorfekélyből történő vérzés pedig melénát (szurokszék) okoz.

2012. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nála anafilaxiás sokkal kezdődött, amit gyógyszerallergia váltott ki. Bekerült az immunológiára, és megállapították hogy agresszív az immunja, és immungyengítésre szedi a Medrolt, meg izületre.
2012. jan. 24. 23:47
 5/14 A kérdező kommentje:
Amugy igen, van aranyere de azt észre szokta venni. Ez más, nem látható szabad szemmel a székletből. Megmondanád mit jelent az amit a végén irtál ?
2012. jan. 24. 23:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Én ugy tudom kilukadhat a gyomor a fekélytől...tévedek?
2012. jan. 24. 23:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Namármást, nézzük sorjában:

1. "Nála anafilaxiás sokkal kezdődött, amit gyógyszerallergia váltott ki. Bekerült az immunológiára, és megállapították hogy agresszív az immunja, és immungyengítésre szedi a Medrolt, meg izületre." - ez mind szép és jó, de az anafilaxia akut teendő, tartós szteroidterápiát nem igényel. Tehát még mindig kellene a immunbetegség pontos neve. Ha ízületi gyulladásra szteroidot kap, akkor valószínűleg rheumatoid arthritise _is_ van.


2. "Megmondanád mit jelent az amit a végén irtál ?" - melena, magyarul szurokszékelés. A gyomorból érkező vér megemésztődik, ez pedig a székletet szurokfeketére színezheti.


3. "Én ugy tudom kilukadhat a gyomor a fekélytől...tévedek?" - ki, de ritka, és extrém fájdalommal jár. Amúgy a fekélye feltehetően a tartós szteroidterápia hatására alakult ki, ezért szoktak Medrol mellé ált. Quamatelt is felírni.

2012. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem vagyok buta, ha tudnám én vagy anyukám akkor megmondanám. NEM TUDOM. Bekerült a kórházba Debrecenbe, egy jól lefizetett orvoshoz az immunológiára, u.n. gyógyszer provokációra, aztán kiengedték két recepttel: Medrol és Anapen( adrenalin injekció). At mondták csak Panadolt szedhet mert Anafilexiát kap. Összes izületi gyulladásra felirták neki a szteroidot. Ennyit tudunk, most kezdett el járni megint de még csak a vérvételen és alapokon van túl, azért kézdezkődök mert nagyon aggaszt hogy mi lehet a betegsége.

2012. jan. 25. 00:50
 9/14 A kérdező kommentje:

Amugy amiket leírtál, ezt mind-mind én is tudom. De azért köszönöm. Én arra lennék kiváncsi, hogy jobban értsük egymást: gyomorfekély: ezt azért kérdeztem mert a házi orvosa mondta h a Medrolt miatt kijukadhat a gyomra.

A másik: én ugy tudom mert a családban volt ilyen hogy a véres széklet daganat tünete is lehet.Erre lennék kiváncsi, mert a neten konkrétan erről nem esik szó, csak én gyanakodom arra hogy netán ez okozza nála a széklet vérzést.

Mellesleg nagyon rossz lett a vérképe, és a vizelet is. Túl sok a fehérvérsejt ami szintén komoly betegségekre utal (tudomásom szerint). Nála ijesztően nagy volt az eltérés,de sajnos már pontos adatot nem tudok mondani.

2012. jan. 25. 00:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Az ízületi gyógyszerek okozhatnak gyomorvérzést. Apukámnál szintén ez volt, nála nem járt extrém fájdalommal, "csak" elkezdett vért hányni. Előtte 1-2 napig neki is fekete volt a széklete. Ezzel ment orvoshoz és szerencse, hogy ott kezdett el hányni, mert azonnali műtéttel meg tudták menteni.

Én úgy tudom, hogy a vér a székletben jelezhet rákos elváltozást(persze ezen kívül mást is)és a magas fehérvérsejt szám is aggodalomra adhat okot. Még intő jel szokott lenni a hirtelen fogyás is.

Az orvos biztosan rendel más vizsgálatokat is. Az fog biztosat mondani.

2012. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!