Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a pontos oka annak ha...

Mi a pontos oka annak ha valaki nem adhat vért antidepresszáns szedése mellett?

Figyelt kérdés
annyit mondtak nem tesz jót annak aki kapja, de miért? és ha úgy adok vért hogy eltitkolom hogy szedem, kiderül?attól hogy vért nem adhatok, attól őssejtet még igen ugyanígy?

2011. nov. 8. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel minden vért szigorúan bevizsgálnak, ennek aligha van értelme.

A vérből kimutatható ki milyen hatóanyagú gyógyszert szed. Ezek között vannak veszélyesek, melyek felboríthatnák annak az embernek a szervezti egyensúlyát, aki kapja. Az antidepik fő hatóanyaga a szertotonin, ami kellően veszélyes.

2011. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Összetett a kérdés.

Az antidepresszáns szerek jellemzően a hormonháztartás szabályozásával, bizonyos (túl)működéseket fognak vissza. Ez a vérrel átkerülve akár komoly szövődményekhez is vezethet egy (ilyen szempontból)egészséges embernél.

Ha eltitkolod, nem derül ki, a kapott vért nem vetik alá olyan részletes elemzésnek, amiből ez kiderülne. Viszont eléggé komoly veszélyforrásnak teszel ki ezzel valakit, akin pont hogy segíteni szeretnél, a véreddel.

Az őssejt más, szerintem azt ez nem befolyásolja, de mindenképpen mondd, ha esetleg nem kérdeznék.

2011. nov. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ártani nem akarok, de szükségem van arra h adjak, fizikailag is. ha vért nem lehet, akkor az őssejt is jó lesz, bár azt is csak vérből szeretnék. mondjuk sztem sem vizsgálják annyira az ilyesmit, ez ilyen önbevallós. gondolom a véradásnál is csak a HIV-et, Hepát nézik hogy az ne legyen a donorvérben. de azt nem tudom elképzelni h kémiailag is megnéznek minden egyes vérmintát..sztem ez tök drága is lenne
2011. nov. 8. 10:44
 4/5 A kérdező kommentje:
ja meg az is eszembejutott, hogy az antidepresszánst azért kell rendszeresen és gyakran szedni mert könnyen,pár óra alatt lebomlik (ezt mondták), így sztem ha kihagynék 1 napi adagot, akár a vérem se lenne veszélyes, így végképp nem értem miért tilos.
2011. nov. 8. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kihagysz egy napi adagot, attól még lesz a véredben. Hetekben, ha nem hónapokban kell gondolkodni, mire úgy kiürül, hogy biztonságosan adhass vért.
2011. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!