Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrdugulás és torokfájás...

Orrdugulás és torokfájás ellen mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Már 1 jó hete szenvedek ezektől és már a türelmem fogytán van. Nagyon szeretnék már újra sportolni menni, nem szoktam meg az ilyent, hogy ilyen sokáig lustálkodjak. Szedtem ampicilin kapszulát de kifogytam belőle. Nem akarok ismét gyógyszert venni. A Negro cukorka tényleg hatásos? Esetleg ha elmegyek sportolni így, rosszabbodni fog a helyzetem, vagy akár helyre is jöhetek kiizzadva a betegséget?
2012. jan. 27. 09:19
 1/8 Antimod ***** válasza:
58%

Ez a kiizzadás-dolog egy tévhit, le van gyengülve a szervezeted, még jobban kicsinálod, ha sportolsz.

Próbáld meg minden lehetséges módon erősíteni az immunrendszeredet: egyél sok hagymát, igyál sok C-vitaminban gazdag, természetes gyümölcslevet (pl. grapefruit-lé).


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kamillás gőzölés
2012. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Orrdugulás ellen: ülj le egy székre egyenesen. Lassan fújd ki a levegőt a tüdődből. Fogd be az orrodat és végezz "bólogató" mozdulatokat a fejeddel ütemesen. Legalább 18-20-at. Majd engedd el az orrbefogást és vegyél nagyon lassan orron keresztül kevés levegőt. Csak orron keresztül lélegezz. Ezt a műveletet meg is ismételheted néhnyszor. Orrdugulás elen tökéletes, ha jól csinálod. Torokfájás ellen: langyos sós vízzel gargalizálj és tegyél a torkodra becsomagolt jégzselét, ami leveszi a gyulladást. De ehetsz fagyit is!
2012. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aham köszi tanácsokat. A Negro illetve Halls cukorkákról mi a véleményetek ilyen esetben? Az erős mentol ténlyeg segít?
2012. jan. 27. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a cukorkák, csak a fojtó száraz köhögésen tudnak segíteni. Esetleg még az orrduguláson, de arra jobb, ha sós vizet használsz orrcseppként. Jobb mint a patikai, mert nem teszi tönkre a nyálkahártyát, hosszabb ideig is lehet használni.
2012. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A népi gyógymódokat vesd be és higgy is bennük. A hit sokat számít, a placebohatás a legtöbb.
2012. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igyál náthateákat: hársfa és bodzatea. Torofertőtlenítésre nagyon jó a mentatea, lándzsás útifű.

Rengeteg folyadék. És ki kell feküdni.

2012. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam ülni a fenekemen már többet, ezért hát gondoltam egyet és elmentem a -10 fokos hidegben egyet korcsolyázni. Holnap majd szólok hogy mennyire tévhit az a kiizzadásos dolog. Ebben a pillanatban úgy érzem hogy jobbult a helyzet :)
2012. jan. 27. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!