Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázásra melyik vény nélküli...

Megfázásra melyik vény nélküli gyógyszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
mostanában minden reklámblokkban van legalább 3 megfázás elleni gyógyszer... de melyik az, ami tényleg használ? én csak a Neo citránt próbáltam ki, de az semmit sem ért.
2012. jan. 29. 13:38
 1/7 Mirk ***** válasza:
Napi 2 fej vöröshagyma + hagymatea
2012. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Neo Citran nem használ én orvost javaslok.
2012. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
en a Naocitrant szeretem, es sima fajdalomcsillapitot szoktam bevenni ha nagyon faj a fejem (ibuprofan). de tenyleg az a legjobb ha sok folyadekot iszol, sok c vitamin, finom levesek, piehnes. az az igazsag hogy a megfazasra nincs igazan gyogyszer, ha szedsz valamit akkor is kb egy het meg ha nem akkor is.
2012. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%

Szerencsére még nincs gyógyszer, ami a vírusos eredetű megfázást (és a legtöbb az) gyógyítaná. Azért szerencsére, mert legalább ezt a feladatot meg kéne hagynunk a szervezetünknek.


A tünetenyhítő gyógyszereket semmit se segítenek, csak elhitetik, hogy tettél valamit magadért. A placebohatás is sokat ér, de talán önmagában nem elég.


Népi és természetes gyógymódokat kellene alkalmaznod. Sósvízzel orröblítés, inhalálás, mézes-citromos meleg tea (a mézet ne a forró teába rakd), fokhagyma, vöröshagyma, citrusfélék és alma nagy mennyiségben, C-vitamin-tabletta, multivitamin-tabletta. S ezekhez nem szabad szkeptikusan hozzáállni, hanem hinni kell a hatásukban.

Ezek tényleg segítenek. Ezek nem a tüneteket enyhítik, hanem azok forrásának leküzdésében segítik a szervezetedet. És ezekkel elkerülheted, hogy a küzdelemben legyengüljön az immunrendszered, és egy-két héten belül visszaess.


A NeoCitran-ról, a Coldrex-ről, az Aspirin plusz C-ről ezek nem mondhatóak el. Persze, ha fáj a fejed, vagy ha nagyon fáj a torkod, kell fájdalomcsillapító. De ne gyógyszerrel kúráld magad.

A gyógyszerek jó reklámfogások. Kis energiabefektetést igénylő, gyors megoldást ígérnek. De azért nem úgy van ez...


Nem Téged szóltalak le, hanem a trendet, hogy ha valaki náthás -> vegyen be gyógyszert.

2012. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mindössze az orrom van bedugulva és néha köhögök kettőt. nem hinném, hogy azért, mert a neo citrán nem használ, már orvoshoz kéne mennem:) egyébként sok gyümit fogyasztok, de azt azért ne higgye senki, hogy ez önmagában elegendő a téli megbetegedések megelőzésében. vagyis lehetséges, nem vagyunk egyformák...
2012. jan. 30. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok gyümi önmagában nem elég a megelőzéshez. Sőt, a megelőzést csak az oltás tudná biztosítani, de az megfázás ellen nincs.

Mondjuk a megfázás esélyét csökkenthetjük.

2012. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lassan 2 hónapja vagyok beteg, görcsösen köhögök, pedig már mèzes fokhagymát is ettem, meg neo citránt, meg coldrex-t, már ėn sem tudom mit tegyek, csak egyre rosszabb lesz :/
2015. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!