Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jó ideje fáj a torkom. Milyen...

Jó ideje fáj a torkom. Milyen bevált praktikákat ajánlotok a megszüntetésére?

Figyelt kérdés

Vagy lehet, hogy inkább a nyelvem fáj, ott ahol megharaptam.

Orvosnál már mondtam, azt mondta antibiotikum nem kell. Hogy gyógyulhatnék meg mielőbb?

Köszi



2012. febr. 7. 20:01
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
76%
én neocitránt használok az mindig segit
2012. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 bánomisén ***** válasza:

Te vagy, aki tegnapelőtt sebesre harapta a nyelvét?

Ha a torkod fáj, akkor méz vagy mézes tea. Ha a nyelved... lehet, hogy még arra is jó a méz, végülis gyulladáscsökkentő hatása is van, nyalogass egy kicsit belőle úgy, hogy rajta tartod picit a seben a mézet.

2012. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok az, én pár napja haraptam rá és az fáj.

Néha már a fülemen is érzem.

Mézes tea, gőzölés megvan...nem tudom mit tehetnék még :( de már nagyon unom.

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 7. 20:14
 4/22 anonim ***** válasza:

Gyógyszert ne szedj, a tünetenyhítés nem jelent gyógyítást.

Ha pár hete fáj már, akkor menj vissza az orvoshoz és nyaggasd. Addig házipraktikák.

2012. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hiába nyaggatom :) Múltkor megmondta, hogy csak strepsils, esetleg rubophen. Úgyhogy tényleg házi praktikák kellenek, mert már nagyon szeretnék meggyógyulni :)
2012. febr. 7. 20:51
 6/22 bánomisén ***** válasza:

Aromaterápiához hogyan viszonyulsz, kérdező? Ha mehet, akkor tessen szíves elsétálni bioboltba, vagy Herbáriába és vásárolni Eukaliptusz illóolajat. Mondd meg az eladónak, hogy enni akarod, akkor a nagyobb koncentrációjú illóolajat adja, neked az kell.

Ha megvan, akkor egy kávéskanál mézbe, vagy egy mokkáskanálnyi kristálycukorra csöpögtess 2-3 csepp olajat és kajold meg úgy, hogy 1-2 percig bent tartod a kulimászt a szádban lenyelés előtt.

Ezt naponta háromszor ismételd meg, amíg elmúlik a torokfájásod.

Az adagolásra vigyázz, egyszerre 3 cseppnél többet és napi háromszori adagnál többet ne egyél.

2012. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Bánomisén, simán jöhet ilyen "cucc" is. Patikában nem lehet kapni? Köszi szépen a választ!
2012. febr. 7. 21:05
 8/22 bánomisén ***** válasza:
Szerintem nem, bár vannak olyan patikák, amiknek van biorésze is, azokban valószínűleg találsz. Viszont ne ilyen tesco-s vagy más sima bolti illóolajat vegyél, mert azok gyengék ahhoz, hogy eszegesd, azok csak párologtatásra jók, evéshez gyengék.
2012. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Multiban nem is mernék venni, még a végén illatolajat kapnék illóolaj helyett :)

Azt várom már, hogy a vöröshagyma mag kicsírázzon, de lehet, hogy régi volt már :( Mert az is biztos segítene...Péntekre meg kell gyógyulnom.

2012. febr. 7. 21:27
 10/22 bánomisén ***** válasza:
Van még egy tippem, az meg az Echinacea csepp. Egyszerű kasvirág kivonat, nem gyógyszer. Ez patikában is kapható, és miután immunrendszer-erősítő, ezért felgyorsítja a gyógyulást. Az adagolása mellékelve van a dobozában, érthetően írták le. Szerintem varázsszer, és ezt tapasztalatból mondom. (Az eukaliptuszt is tapasztalatból mondtam, az is használt már nekem.)
2012. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!