Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma ugy láttam mindha kicsit...

Ma ugy láttam mindha kicsit véres lett volna a vizelettem, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
?
2012. febr. 7. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem akkor volt mikor felfáztam.
2012. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És utána elmult,vagy voltál orvosnál?
2012. febr. 7. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Fáj is?

A felfázás lehet az egyik okozója. Magától csak úgy nem fog elmúlni, max hetek múlva.

De lehet akár húgyúti fertőzés is, amit viszont rendesen le kell kezelni pl sumetrolim, amit doki ír fel.


Legutóbb nekem húgyúti fertőzésem volt, ugyanazokkal a tünetekkel jár, mint egy felfázás csak sokkal, de sokkal jobban fáj. Ezt gyökerestül el kell tüntetni, mert később visszatérhet, és a párodnak is átadhatod.


Felfázásnál ajánlom(pont tegnap csináltam végig, mert jelentkeztek a felfázás tünetei), legalább 2 órán keresztül forróvízbe lógattam a lábam. Harisnya mindenféleképpen, derekat óvni mindentől! 3 réteg zokni!

2012. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem fáj semmim.
2012. febr. 7. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem sem fájt semmim, hanem egyszer csak észrevettem. Elmentem orvoshoz, kaptam gyógyszert és elmúlt. Bár én utána észleltem magamon a felfázás több tünetét is.
2012. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos nézzük csak, véres vizelet mitől lehet:


- gyulladás az urogenitális traktusban

- tumor az urogenitális traktusban

- menstruáció (ez nem olyan egyértelmű, a pecsételés, stb. is ide tartozik)

- hámsérülés

- cékla :)


A teendő: irány a háziorvoshoz, aki gyorsan utaljon be vizeletvizsgálatra és vese UH-ra. Mikroszkóp alatt a pisidben néznek majd vörösvértesteket, innentől két út van:


I. találnak VVT-ket -> vér

II. nem találnak VVT-ket -> nem vér, csak vizeletfestés


I./A találnak "gennysejteket" (ezek tkp. elhalt fehérvérsejtek), bacikat, stb => fertőzés => antibiotikum


II./B találnak renalis tubularis sejteket (vesetubulussejtek) + HA találnak valamit UH-on => tumor => CT => onkoterápia


III./C nem találnak semmit a vvt-ken kívül, UH is negatív => urológia, nőgyógyászat (sérülések, menstruációt felderítő vizsgálat)


Irány a háziorvos!


Akkor sem kell megijedni, ha ő más testi tünetek alapján - amiket innen nem látok - felír egy doboz antibiotikumot.

2012. febr. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!