Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az egyik osztalytarsam sargasa...

Az egyik osztalytarsam sargasagos! En meg beleittam az uvegebe! Baj lehet?

Figyelt kérdés

Az lenne a problemam, hogy az egyik osztalytarsam sargasagos lett, es mar mult hetfon hianyzott, es utana a napokban mondta hogy faj neki a gyomor szaja! Egyszer beleittam az uvegebe (azt hiszem csutortok volt - mult csutortok) viszont o csak tegnap nem jott suliba, es bevittek a korhazba! Lehetseges hogy elkapom? Vagy ilyen fazisban meg nem ragalyos, mert azt mondta hogy csak egy hete volt az, es hogy akkor nem ragalyos!

En ezen a heten nem mentem iskolaba, es a tobbiek ma kaptak oltast (nem tudom hogy mi ellen oszinten..) akkor nekem kulon fognak adni, v mi lesz? :D


Koszi a valaszt!

14/F


2012. febr. 10. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


A legjobban erjedő, és a legjobban gyógyuló a Hepatitis A vírus. Ez egy sima májgyulladást okoz, és meg is gyógyul.

Ez cseppfertőzéssel terjed, nem megfelelő higiénia mellett. (pl ha valaki nem mos kezet wc után, vagy olyan helyen, ahol nincs kiépített csatorna)


A Hepatitis B és C már bonyolultabb, a B ellen van oltás. Ezek szexuális úton fertőznek, de a C inkább csak véren keresztül. (pl vérátömlesztés). Ezeknek szövődménye is lehet, és nem is igazán lehet belőlük tünetmentesen meggyógyulni. Pl a C az nem is távozik a szervezetből.


Szerintem az osztálytársad mindenképpen a Hepatitis A vírussal fertőződött. Nyugi, nem fog belehalni, bár biztosan nem érzi valami jól magát. Neked sem ártana egy oltás ellene!

2012. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*bocs, erjedő helyett terjedőt akartam írni!
2012. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bánomisén ***** válasza:

Hepatitis B ellen adnak 14 éves korban védőoltást.


Menj el dokihoz és mondd el neki, hogy mi történt, majd megmondja, hogy mi a teendő.

2012. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi segitseget!

Beszeltem vele, perfuzioban kapja az etelt, es nincs tul jol (7-10 napig tartjak bent) szerintem is az A van neki! Amugy 7-es vagyok, legtobben ebben az evben toltjuk be a 14-et! Majd meg beszelek valakivel, aki elmondja mi ellen kaptak oltast (allitolag nem ez ellen, de nem tudom pontosan :-?? ) es majd beszelek az orvosnovel a sulibol hogy majd nekem is adja be! Mas valamit gondolom nem kell tennem :-??

2012. febr. 10. 11:35
 5/7 bánomisén ***** válasza:

A dokinéni azt is meg tudja mondani, hogy milyen oltást adott be. Ha kötelező védőoltás volt, akkor a Hepatitis B elleni kellett hogy legyen, azt adják 13-14 éves korban.


Más teendőd nincs, ha mégis, azt majd a doktornéni megmondja.

2012. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mostmar pontosan tudom a dolgokat!

Tehat az osztalytarsamnak Hepatitis A betegsege van {ahogy mondtatok} es az oltast nem adtak meg be, hanem jovo heten fogunk kapni! Nem tudjatok ezt az oltast hova szoktak adni? Kar-lab? :)

2012. febr. 10. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Karba.
2012. febr. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!