Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szoktatok télen náthásan...

Szoktatok télen náthásan betegen suliba menni?

Figyelt kérdés
Vagy téged is zavar ha osztályodba így járnak be, aztán megfertőznek. Két három bnőm betegen jönnek be és kezdjük elkapni tőlük
2012. febr. 16. 15:10
 1/6 anonim válasza:
Én nem szoktam járni olyankor. Mot voltam náthás és nem mentem. Nincs miért az egész osztályt megfertőzzem.
2012. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen, egy kis náthától nem fogok otthon maradni,tök felesleges.
2012. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Náthásan, torokfájósan még igen, viszont hőemelkedéssel, lázzal már nem.
2012. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Náthával, torokfájással igen, de ez nem betegség.

Betegség, ha mellé csúnyán, sokat köhögök is és/vagy nagyon fáj a torkom, és 38 fokos lázam van, esetleg mellé levert is vagyok.

Az, hogy folyik az orrom, nem betegség. Mellesleg véleményem szerint elég, ha valakinek érzékenyebb az orrnyálkahártyája, vagy van egy kis anatómiai rendellenessége az orra környékén, vagy akár gyomorsavproblémái vannak vagy egyéb, és akkor már gyakrabban és hosszabban náthás. Nálam vélhetőleg ezek közül az összes fennáll. Van olyan év, amikor nagyon sokszor vagyok náthás, és nálam ez hetekig tart. Nagyon sok hiányzásom lenne a legtöbb évben...

Úgy emlékszem vissza magamra, mint akinél mindig 50 zsepi volt, és sokszor fújta az orrát...


Szóval szerintem a náthát nem kell betegségnek tartani és olyan komolyan venni. Nem kell kifeküdni, otthon maradni éppenhogy torokfájással, pici hőemelkedéssel és orrfolyással.

Nem kell leszólni az olyanokat, akik ekkora betegséggel bemennek. Mellesleg nem tudjuk a hátterét se(, ezért meséltem el az én esetemet is).


Egyébként rokonomnak nagyon érzékeny az orrnyálkahártyája, orrpolipja van és mellé még dohányzik is, ami tovább irritálja. Az év 300 napján náthás minimum, de ezzel túlzóan kicsi számot mondtam. Ebből sok a szó szoros értelmében megfázás, a többi nyilván csupán irritáció.

2012. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a náthát szerintem nem olyan könnyű elkapni, ha nem puszilkodtok, többször mostok kezet, és a náthás ember próbál nem rád köhögni/tüsszenteni, hanem zsepibe, könyökhajlatát szája elé rakja, stb...
2012. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 38fokos lázzal is bemegyek.
2014. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!