Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Manuka méz gyógyíthatja-e a...

Manuka méz gyógyíthatja-e a helico baktériumos fertőzést?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A Helicobacter fertőzésre nagyon jó gyógymód van, menj el dokihoz, és ő majd ír fel neked antibiotikumot. Amúgy a Manuka méz egy nagyon jó dolog, és nagyon sok mindenre jó, de inkább megelőzi a fertőzéseket, nem pedig kezeli. Vannak elfogult hívei, akik nem értenének velem egyet, de én az antibiotikumot javasolnám. Még nincs annyi adat erről a mézről sajnos, hogy pontosan mit csinál és hogyan.
2009. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az egész úgy kezdődött, hogy az arcomon megjelentek oda nem illő pattanásszerű és terjedő képződmények.

1.) Elmentem a bőrgyógyászhoz, aki felírt nekem nagyon erős antibiotikumokat, és javasolta, hogy menjek el gasztroenteriológiára.

2.) Ott rögtön gyomorröntgent akartak csinálni, amit nem engedtem. Na jó! Akkor legalább beadtak egy sugárzást előidéző gyógyszert, fújni kellett egy ballonba. Az eredmény: helico baktérium kimutatása.

Hurrá! Az orvos már írt is fel 4 erős antibiotikumot.

Ekkor már 5 erős antibiotikumos receptem volt.

3.) Csináltattam egy teljes vérképet is (biztos-ami biztos alapon) az eredményért elmentem a háziorvosomhoz. Hál'Istennek teljesen rendben volt. Közben megemlítettem neki a helico bacteremet és a tömérdek antibiotikumot.

Azt mondta, hogy beszedhetem, de többet ártok vele magamnak, mint használok. Lehet, hogy egy időre kiírtódik a baci, de utána újból kialakulhat.

Egyébként el kezdtem diétázni, kerülöm az állati eredetű ételeket.

A kiütéseim elmúltak - a recepteket kidobtam a szemétbe.

2009. szept. 4. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!