Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Általános vérképből lehet...

Általános vérképből lehet következtetni vérképző betegségekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 nyirokcsomó a lágyékomban,csináltattam általános vérképet,de az nagyon jó lett.Reggel kicsit kemény,aztán egész puha,jól mozdítható.Antibiotikum hatására sem múlt el.Ha jól tudom a fehérvérsejtszám elég magas leukémiánál,lymphománál pedig talán alacsonyabb(azt hiszem)

Erre a 2 betegségre utalhat ha bármi probléma lett volna a fehérvérsejttel(7.81 lett a felsőhatárérték 10)?

Azt mondta a doki valószínűleg nincs vérképző bajom.De én mégis attól tartok ez lymphoma.Elnézést ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. márc. 3. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi volt a sülyedésed? Az tizig oké, 20-nál már gyulladást jelez a szervezet, de nem leukémiát! Nyugodj már meg!!!!!
2010. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

6 moll/l volt a süllyedés,20 a megengedett.

Nem is a leukémiától,hanem a lymphomától félek nagyon.Ha jól tudom,akkor az is vérképzéssel kapcsolatos daganat,mint a leukémia,csak ez a nyirokcsomókat támadja.

Köszönöm a válaszod!

2010. márc. 3. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Első voltam. Jó a süllyedésed is. Figyelj ha valami nagy gáz lenne nálad ezek az eredmények kimutatnák, és a fehérvérsejt szám óriási növekedése is. De nálad az is oké.Leírok neked egy esetet. A lányomnak a nyakán volt 15 éves korában egy nagyobb nyirokcsomó duzzanat. Persze nagyon megijedtünk! Vérkép, sebész! elmentünk mindenhova. A vérképe jó volt. A sebész azt mondta nem kell műtéti beavatkozás. A háziorvos adott neki három peniccillin injekciót és elmúlt a nyirokcsomó duzzanat. Lehet aközelmúltban volt valami megfázásod, felfázásod, ami nem volt olyan erőteljes, hogy ráfigyeltél volna és nyirokcsomó duzzanatot okozott. Volt e esetleg herpeszed a szádnál? az is okoz ilyen problémákat. Válaszolj!
2010. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem,viszont állandó jelleggel felfázok,bulik alkalmával mindig lengébben öltözök:S

De most a vizeletemmel is minden oké.Lehet mennem kell belgyógyászatra,régen nekem is voltak csomók a nyakamon,akkor a háziorvos azt mondta az állandó mandulagyulladástól.És még mindig ott vannak bár már elég kicsik.Remélem itt a lágyékomban is azért vannak,mert tényleg sűrűn felfáztam.

Nagyon kedves Tőled,hogy így megnyugtatsz köszönöm!

2010. márc. 3. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor kicsim meg van az ok, és annak okozója. Légy nyugodt nincs rákod, ezt felejts el, de nagyon gyorsan. És ne gondolj ilyen szörnyű betegségekre. Természetesen menjél el azokra a vizsgálatokra is, amit leírtál. Tudod, amikor a szervezetben gyulladások vannak, voltak azt leghamarabb a nyirokcsomók duzzanata jelzi, ha nincs normálisan kikezelve valami. Majd írj mire jártál. Majd ráfigyelek erre a linkre! Még valami akinek a szájánál herpesze szokott lenni, akkor az áll alatti nyirokcsomók is megduzzadhatnak. Hiszen egy vírus van a szervezetben! Remélem megnyugodtál. Szép napot neked, meglásd nem lesz semmi komoly baj.
2010. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon köszönöm,nagyon aranyos vagy!22évesen mondjuk már lehetne annyi eszem,hogy nem egy semmiségbe megyek el télen:(

Minden jót Neked,és még egyszer köszönöm!

2010. márc. 3. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalt anya vagyok, és megértettem az aggodalmadat, és a lányomnál sem szoktam legyinteni ha problémája van. Puszi neked!!!!
2010. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na szia!

Voltam ma,és bár nem múlt el,vélhetően semmi gond.

Megkérdeztem nem-e lymphoma,és mondta,hogy ilyen vérkép mellett nem is gondolt rá.

De ha ennyire félek tőle,akkor elküld hematológiára.Jövőhéten vissza kell mennem,ugyanazt az antibiotikumot kaptam még 1 hétre.Ha ott lesz még,akkor esetleg jöhetnek további vizsgálatok.Most mrá azért megnyugodtam:D

Puszi szia:)

2010. márc. 5. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!