Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most miért nagyobbodott meg a...

Most miért nagyobbodott meg a nyirokcsomóm?

Figyelt kérdés
A héten beteg voltam, torok fájás, orrdugulás, köhögés. Mézeztem, citromoztam, bioparoxoztam és mára már csak egy kis orrdugulás maradt, amúgy tök jól vagyok. Erre megnagyobbodott a nyakamnál az egyik oldalon a nyirokcsomóm és nyomásra fáj is. Most mi van? Nem közben szokott megnagyobbodni? Meddig várjak, hogy elmúlik-e? Úgy hallottam, hogy nem szokatlan betegség esetén az ilyen, úgyhogy ha nem muszáj nem rohannék rögtön az orvoshoz, van, hogy ott kell ülni két órát vagy többet, és amilyen szerencsém van még ott is összeszedek valamit...
2012. febr. 26. 00:06
 1/10 anonim válasza:
100%
sokat gondoltál rá
2012. febr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg,csak a megfázástól van. :)
2012. febr. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még mindig ott van és azért látszik is, nem csak kicsit nagyobb. Nem fáj annyira mint előtte, de mostmár nagyon idegesít, már nem vagyok beteg jó pár napja, nem tudom miért ilyen még mindig.


Azt olvastam, hogy kb. két hétig nem megy le, mutassam meg orvosnak. Hát szombaton lesz két hete, ha addig nem megy le, akkor azt hiszem muszáj lesz elmenni.

2012. márc. 6. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanezek a tüneteim vannak, második hete, az első hét végére a fülem mögötti nyirokcsomó beduzzadt és 3 napig fájt, az mára elmúlt, de a nátha még nem.
2012. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem így az állam alatt van jobbra, de rendesen látszik. De marhára nincs kedvem menni, csak el nem tudom képzelni mi tart már eddig... Remélem, ha nem múlik el addig, az orvos tudja majd, mert annak is vannak furcsaságai.
2012. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De basszus, előző vagyok, amúgy láttam ilyen kérdéseket mostanában ezen kívül is, most vagy nekem tűntek jobban fel ezek a kérdések, vagy ez a mostani megfázás/vírusos torokfájás vagy ilyesmi ezzel jár?
2012. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ezzel jár, mert nekem is ez volt, de a fülem alatti nyirokcsomó fájt, elkapta a fiam és neki elől a nyakán fájnak most a nyirokcsomók.
2012. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van még orrdugulásod, akkor nem múlt el a betegség, sőt lehet egy enyhe arcüreggyulladás is a nátha miatt, így a csomó ezért van ott.
2012. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azóta 1x2 folyik az orrom, vagy köhögök egyet semmi több. Se lázam nincs és nem is volt, a közérzetem is teljesen jó. Csak ez a nyirokcsomó! A férjem mondta, hogy neki is beszokott időnként dagadni, ha beteg, majd lemegy magától, ő volt vele orvosnál is, az is azt mondta, hogy nem baj, ha ott van.

Az a baj, hogy én meg már sokat olvastam és már előre paráztatom magam, hogy tályog, meg mit tudom én mi minden..

2012. márc. 6. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! A meleg borogatás kitágitja a vérereket, javitja a vérkeringést, igy csökken a duzzanat és a fájdalom is. Egy tiszta türülközőt mártsál be meleg vizbe, majd alaposan csavard ki bellőle a felesleges vizet. Tegyed a nedves türülközőt az érintett nyirokcsomóra és ismételd meg naponta néhány alkalommal!
2023. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!