Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgomba ellen tényleg hat...

Körömgomba ellen tényleg hat a sima kézfertötlenitő gél?

Figyelt kérdés
Azt olvastam vmelyik oldalon,hogy körömgomba ellen a sima tescos kézfertötlenitő gélt alkalmazták és elmult töle a körömgombájuk.... Szerintetek? Én dm eset vettem két napja kezdtem el használni,mert a többi 5000 ft os csodaszerek nem használtak :-(
2012. ápr. 11. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
nem hat :D
2012. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dehogy hat, 100 %-os teafaolajat vegyél gyógyszertárban, az nem 5000 Ft.
2012. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(Nyilván nem pont a kérdezőnek megy 11 év után, hanem más látogatóknak.) Nincs nyoma annak, hogy ezt tudományosan vizsgálták volna, viszont az ilyen vizsgálatoknál a referenciaanyag (ami 100%-osan kiirt minden mikrobát) a gyógyszertári alkohol. Ez innentől egyszerű biosz.


2. A gyógyszertárban ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor 93%-os alkoholt kérsz, bár elvileg már a 70%-os is mindenölő, azt fújják rá a bőrre pl. vérvételnél, injekcióknál. A 93%-ost elektronika tisztításához használják inkább. A tudományos kutatásokban 85%-os alkoholt használnak.


1. De először lefertőtlenítesz néhány pár zoknit, és csak a száradásuk után térsz a 2. lépésre, hiszen a zokni is fertőzött. Egy zacskóba zárni a zoknikat, beleönteni annyi alkoholt, hogy mindenhol nedves legyen a zokni. Később az összes zoknival ezt megcsinálni. (Én megkockáztatnám a mosáshoz használt fertőtlenítőlöttyöket is nagy koncentrációban, abban is lehet áztatni, és az olcsóbb. Voltaképpen a lábat is lehetne, de maradjunk az alkoholnál, mert tehát az a referencia-mindenölő…)


3. Lábkörmöt levágni, maradványanyagokat lemosni. Utána is rendszeresen vágni, a vágatlan köröm igazi mikrobiális melegágy: zárt meleg hely felhalmozott táptalajjal.


4. Uzsonnászacskóba zárod a lábadat + alkohol bele, annyi, hogy a körmök jól ázni tudjanak a zacskó alján (nem kell sok). 1-2 perc elég, de végülis semmi baja nem lesz a lábadnak attól, ha benne felejted ebben a gyilokban. Na meg ugye az egész lábfej is fertőtlenítendő, nem csak a köröm. Ha a zacskó kb. zárt, akkor nem párolog el az alkohol, ergo könnyen felvihető a teljes lábfejre is.


További irányelvek:

- Nem fertőtlenített zoknit ne vegyél fel utána.

- Fürdésnél nem áztatni magunkat a szarlében, hanem zuhanyozni, gondos mosdással, illetve ha nagyon szeretjük a kádban lazulást, akkor csak a gondos zuhanyzás után, már tiszta vízzel második körben megtölteni a kádat, és abban ázni. A fürdősó csak a szarlé szagát fedi el, másra nem jó, csak egy romantikus kellék.

2023. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!