Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Begyulladt a tetoválásom, mit...

Begyulladt a tetoválásom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tetoválás korul piros volt a borom,a sebészeten a novér tett rá gyulladascsokkento balzsamot,és bevan kotve,1napig rajta volt a kotés,és látszolag lejebb ment a gyulladas,ma ujjbol bekototte.Nem fog elmosodni a tetko,vagy nagyon megcsunyulni.Volt mar valakinek ilyen problémaja?segitsetek légyszi.
2009. jún. 19. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha addig kenegeted,amíg teljesen elmúlik a gyulladás, akkor semmi baj sem lesz! Legközelebb olyan helyre menj, ahol biztosan sterilizáltak mindent!
2009. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak elmondták ott az ügyeleten, sebészeten, hogy mit csinálj vele, nem? Mondták, hogy kenj még rá ilyen krémet te is? Ha igen, akkor értelemszerűen ezt kell tenni.

Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan gyulladt be. Azt nem hiszem, hogy nem volt elég steril a hely. Rendesen fóliáztad te azt otthon? Kented krémmel? És amúgy mennyi idős volt a tetoválás? Az enyém tegnap este lett kész, de a kontúr már előbb fent volt, nekem el is mondták, hogy 6 óránként cseréljem rajta a fóliát és kenjem bepantennel. 3 napig mindenképp kell a fólia, 3 nap után már lehet többet levegőztetni, de alváshoz akkor is kell, vagy olyan ruhához, ami hozzáér, illetve utcára. 4.-5. napnál már talán el lehet hagyni, de utcára még akkor se árt, persze attól függ, milyen állapotban van. És kenni kell elég sokáig, hogy ne száradjon ki. Amíg fóliázod, addig bepanten, utána meg testápoló is jó.

2009. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
koszi a válaszokat,a tetovalasom 1hetes.Ugyanugy csináltam mindent,amit ilyenkor kell.szerintetek nemfog csunyulni a tetoválás?Nemárt az neki,hogy bevan kotve?Elfog mullani a gyuladás teljesen,egy kicsit bevagyok sz..va.
2009. jún. 19. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát... szerintem a bekötés csak fölöslegesen dunsztolja ahelyett, hogy gyógyulhatna.

Engem 7 éve tetovált egy európa szinten elismert tetováló.

Azt mondta ha lehet ne érjen hozzá semmi, és kenjem bepantennel.

Ennyi.

Egy idő amíg a bőr regenerálódik, hiszen kap másodpercenként 40 tűszúrást, hát még jó, hogy piros.

Szerintem amennyire lehet, hagyd levegőzni, főleg ebbe a k. melegbe.

Csak fő a böröd a fólia alatt a krém meg dunsztolja.

Ahelyett, hogy száradna felázik minden percben.

2009. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyetértek. nekem 3 órát volt rajta fólia, utána nedves vattával letörölgettem és fertőtlenítős bepanthennel kentem. ne fóliázd, mert az a véres izzadmány, ami kijön a sebből feláztatja és nem engedi megszáradni, hegesedni és gyógyulni. bekötni sem kell, csak ne menj utcára, ne nyúlj hozzá. ha kiszellőzik be fog gyógyulni.
2009. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én rajta hagynám a kötést, amit szakember tett rá. Főleg, ha megy lejjebb a gyulladás, vagyis a kezelés hatásos. Szerintem nem fog megcsúnyulni tőle. Begyógyul és kész.


22/L (ápoló)

2009. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!