Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma kiderült, hogy mindenre...

Ma kiderült, hogy mindenre alergiás vagyok. Hogy lehet így élni? Lehet ezt gyógyítani?

Figyelt kérdés
Az alergiteszt 80%-a pozitív lett. Nem sokminden van amire ne lennék alergiás. Mit tegyek?A gumitól kezdve,a kozmetikumok, tartósítók, textilia, hús, zöldégek, méz, minden, minden!Borzasztó.Tudtok segíteni abban, hogy természetes alapú termékeket hol lehet beszerezni?
2008. ápr. 17. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is nem szabad elkeseredni. Nekem elég nagy tapasztalatom van ebben, mert a kisfiam csecsemőkora óta szinte mindenre allergiás volt! És a lényeg a volt! Tej, tojás, szója, olajos magvak, por, pollenek, penész, szőr stb.stb.

Biztosan kaptál az orvostol tanácsokat, vagy a dietetikustól. Legjobb hely a természetes termékek megtalálásának egy bio bolt. Az ottani termékekben nincs tartósítószer. Gyógyszertárban lehet kapni tisztálkodószereket, testápolókat. Úgy kérd, hogy allergiás vagy és ne legyen benne még illatanyag sem, tehát teljesen natur. Van ilyen mosakodókrém és testápoló is. Nem tudom, hogy hol laksz, de Budapesten tudok egy jó bioboltot, ahol főznek is. V.ker.Múzeum krt. 19.

Egyébként, ha a tiltott anyagokat és ételeket teljesen kiiktatod az életedből, akkor egy idő után, amikor a szervezeted rendbe jön, elképzelhető, hogy újra eheted vagy használhatod. Persze kövesd az orvos útmutatásait.

Tehát csak akkor gyógyul az allergia, ha egy időre teljesen kiiktatod ezeket az életedből. Nem könnyű, de sikerülni fog. Egy kis vigasz: a fiam már 11 éves és néhány virágpor kivételével teljesen elmúlt az allergiája, pedig elhiheted, hogy rengeteg szenvedés van mögötte, de megéri.

Sok sikert!

2008. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok hülyeséget írni, de az egyik barátnőmről is kiderült, hogy egy csomó ételre meg összetevőre allergiás. Csak annyit vettünk észre, hogy egyik napról a másikra fura tízóraikat hozott a suliba, szóját husi helyett, megy ilyesmiket. Mellőznie kellett azokat a dolgokat, amikre allergiás, és egy idő után teljesen helyrejött!

Szóval kitartás neked is! :)

2008. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi netek, igyekszek mindent betarani. Csak azt nem tudom, hogy mibe öltözzek mert a textilekre is alergiás vagyok. Egyszerű, meztelenül fogok járni és csak vizet iszom, mertt arra asszem nem vagyok az. :))
2008. ápr. 18. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még egyre figyelj: szokták ajánlani ilyenkor a mosószappant. Csakhogy az olyan durva, hogy egy idő után kiszárítja a bőröd. Vagy kenegeted állandóan - vagy jó drágán szerzel olyan szappant, ami neked jó (vannak mézes szappanok is, vigyázz).

Ha rendesen csinálod, egy idő után tényleg enyhülni fog az érzékenység is. Vagyis nemcsak hogy nem lesz pl. kiütésed - de ÓVATOSAN használhatsz néhány dolgot, amire egyébként allergiás lennél.

2008. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!