Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tanácsot a következő 2 hétre?...

Tanácsot a következő 2 hétre? Kicsit elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok elmenni ezzel orvoshoz, anélkül, hogy ne magánba mennék, mivel még nem jelentkeztem át az új lakcímemre, a régi pedig túl messze van. (Egyetemista vagyok).


Már egy hónapja orrdugulás, tüsszögés és enyhe orrfolyás gyötör. Teljesen kimerít, mert nem tudok miatta rendesen aludni.

Az orrspray eddig segített (közben váltanom is kellett, mert az elején a nasivinre allergiás reakció lépett fel). Most rihnospray plus-t használok.


Én allergiára gyanakszom és mindenki szerint is ez van a dologban. Úgy gondoltam, hogy megpróbálok erre egy vény nélküli készítményt a xyzalt, de egy hete semmilyen hatása sincs.


Pollenre gyanakszom, mert van amikor kidugul az orrom. És amikor haza utaztam a szüleimhez javult is a helyzet.


Viszont nem akarok tovább orrsprayt használni, mert félek, hogy tönkre megy tőle az orrnyálkahártyám.


Tud valaki ajánlani erre valamit? Hogy kibírjam azt a 2 hetet, amíg eljutok egy orvoshoz?


Köszönöm!


2012. máj. 8. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs hatása. Az allergia elleni készítményeket (antihisztaminok) még a tünetek megjelenése előtt el kell kezdeni szedni, így érhető el a tünetmentesség. Ezek az ún. hisztaminok felszabadulását akadályozzák meg a vérben. Szedd tovább, de ne várj azonnali eredményt. Hetek kellenek a javulásig.
2012. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szénanáthád van. Javaslom a tejtermékek és a finomított cukrok fogyasztásának a csökkentését, mert ezek az élelmiszerek elősegítik a váladék képződést. Szedjél C vitamint. Homeopátiás szerek közül, a az ALLIUM CEPA a jó gyógyszer, valamint az élesztő tabletták szedése is jótékony hatású lehet.
2012. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!