Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van okom aggódni a nagyobb...

Van okom aggódni a nagyobb nyirokcsomó miatt vagy tényleg nem ritka jelenség a következő?

Figyelt kérdés

Előzmény: hónapok (augusztus) óta tartó állkapocsízületi problémám van. Eleinte szájzáram volt, majd már csak szájnyitási nehézségeim. Harapásemelőt hordok és folyton állítgatja a fogdokim, akinek szakterülete az állkapocsízület. Sok mindenben változtattam (pl. helyes testtartás ülés és munka közben), hogy sikerüljön visszaállítani a régi állapotot (mivel elvileg az állkapcsom kimozdult, ínszalagok megnyúltak, stb). Mindez a bal oldalon. Néha kimondottan feszült, mostanra enyhül, képes vagyok nagyra nyitni a számat, csak nem túl sokáig, valamint erőltetésnél enyhén begörcsöl, azaz nem tudom újra annyira kinyitni, de ez pár óra után elmúlik.


A bal fülemben is éreztem némi furcsaságot, sokszor mintha be lett volna dugulva és a fülem alatt kitapintható volt egy kemény csomó. Biztonság kedvéért felkerestem egy neves fül-orr-gégészt, aki megnézte a fülem, torkom, orrgarat endoszkópiát is végzett, majd beutalt egy nyaki UH-ra, h kiderüljön, mi is a csomó. Ő nyál- és pajzsmirigyre kérdezett rá, de az UH-n kiderült, h ez bizony egy nyirokcsomó. Nem vészes, 13-14 mm nagyságú, nem fájdalmas, 2 hónapja már ott van (lehet, h előtte is meg volt nagyobbodva, csak nekem nem tűnt fel, de most az állkapcsom miatt többet vizsgáltam magam).

Szóval adva van egy makacs ízületiprobléma, ami a fülemre is kihat, amiatt van a furcsa és dugultság érzés. Fül-orr-gégészetileg rendben vagyok, ahogy fogászatilag is. A nyirokcsomóm mégis nagyobb. Az UH-ot készítő doki szerint gyulladás okozhatja, de lehet, h alapból ilyen volt, előfordul, de a kérdésemre azt válaszolta, h ízületi probléma nem igen hatna rá. De most amiatt a bal oldalamon csomó panaszom van, eleinte volt rágóizomgyulladásom is.


Vissza fogok menni az eredményekkel a fül-orr-gégészhez, csak nem tudom, h most mit gondoljak. Ő még az UH előtt azt mondta, h semmi eltérés nincs, biztosan az állkapocsbajom hat ennyire (ő akkor még nem tudta, h nyirokcsomó).


Lehetséges, h tényleg ez az állkapcsommizéria következménye a nyirokcsomó és nem kell aggódnom, ahogy az javul, úgy fog ez is?


2011. nov. 29. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:
valószinü,h csak az állkapocs miatt növekedett meg!!Akkor nö meg az nyirokcsomó,ha kell a szervezetnk védekezni!Tehát egyél böven vitamint,h segitsd az immunrendszered!
2011. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!