Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért engednek ekkora nyilvánv...

Miért engednek ekkora nyilvánvaló ferdítéseket reklámozni? [immunerősítés]

Figyelt kérdés

Az emberek egyébként is siralmasan keveset tudnak a saját szervezetükről, a reklámok még több tévhitet terjesztenek.


Például most az egyik gyermekeknek szánt multivitamint úgy reklámozzák, hogy a gyermekek immunrendszerének van szüksége a vitaminokra. Ezt nyugodtan kihagyhatták volna, hiszen a vitaminkészítményt ma úgyis megvennék az Anyukák.



Az immunrendszernek, mint a szervezetet idegen behatolóktól védő, fehérvérsejtekből és azok által termelt anyagokból álló működési egységnek nincs szüksége erősítésre, stimulálásra, sőt, vitaminokkal, nyomelemekkel nem is lehet!

Ráadásul elég sok esetben adnak ezt gyengítő gyógyszert - számos eset van a környezetemben is -, és a pácienseknek nem lesz ebből adódóan semmi bajuk. Nem kapnak el sűrűbben fertőzést, a fertőzéseik nem súlyosabbak.


Sokan azt hiszik, hogy az immunrendszer állapota nagyon fontos, "erős" kell, hogy legyen; sokan ezt a rendszert keverik az egész szervezettel!!


Jó, igazából lehetne vitatkozni, hogy ez csak egy megfogalmazás, hogy mindegy, mit hisznek az emberek.

De engem akkor is zavar, hogy szándékosan butítják a népet.

Zavar, hogy az emberek egy nagy részével el lehet hitetni, hogy immunerősítés kell, ezt el lehet intézni egyetlen kapszulával vagy pár csöppel, és akkor egészségesek leszünk.


Több olyan megfogalmazással is találkoztam már, melyek szerint az immunitás erősíthető és fontos is erősíteni, de itt az immunitás alatt az egész szervezet összes betegséggel, rendellenességgel szembeni ellenálló képességét értették.


Viszont a média alapján az emberek vagy azt se tudják, mit értsenek immunerősítés alatt, vagy azt hiszik, hogy az immunrendszernek, mint fehérvérsejtek és kémiai anyagaik működésének serkentésével jót tesznek maguknak, továbbmegyek, mindent megtesznek az egészségükért.



Szóval igazság szerint "csak egy megfogalmazás", de szerintem szándékos, a több bevétel céljából elkövetett butítás, pontatlanság és eme pontatlanság "megtanítása", rögzítése a köztudatban!


Nem, nem a legnagyobb bajom ez, de mindenestre bajom... Ingerelnek az "immunerősítő" reklámok!!



Mivel járna, ha a reklámokat átfogalmaznák? Esnének el valamennyi bevételtől? Vagy nem? (Mondjuk van korrekt megfogalmazású multivitamin-reklám, amin nem lehet fogást találni.)


2012. máj. 14. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én sem vagyok egy szaki ebből a szemszögből és soha nem is vásároltam reklámok alapján semmilyen gyógyszert/vitamint. Vagy kikértem az orvosom véleményét, vagy ha tényleg csak egy szimpla vitaminról, vény nélkül kapható valamiről van szó, akkor a gyógyszertárost. Ha ő elém rakott 2-t, 3-at akkor az összetevők és az ár döntött, ilyen egyszerű. Nem is láttam nagyon ilyen reklámokat, pláne nem figyeltem fel rá.

Lehet, hogy nem kifejezetten az immunrendszernek van szüksége a vitaminoknak, de a reklámokat nem szakik írják gondolom, ahogy nem is azok nézik (nekem fel sem tűnt volna), az pedig kétségkívül igaz, hogy szüksége van a szervezeteknek vitaminokra, ezáltal nő az ember ellenálló képessége, immunitása.

Egyébként nem is egy kifejezetten immunerősítő gyógyszer létezik, futottam már bele egybe kettőbe, irthatatlan szemölcsök, később gomba miatt. Végig csináltam egy kúrát és ezek nyomtalanul eltűntek.

2012. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván ezek marketingfogások, sokan bedőlnek neki. Semmiféle releváns klinikai bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy ezek a szerek erősítik az immunrendszert. Ha valaki nem szerzi meg pl. az anyatejjel a kellő immunitást, akkor később mindegy, hogy mit vesz be, akkor is gyenge lesz a védekezőképessége. Persze a genetikai tényezők is fontosak. -Egy gyógyszerész-
2012. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyógyszeripar néha ilyen.
2012. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!