Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minek az immunerősítés?...

Minek az immunerősítés? Egyébként is, fontos az erős immunrendszer?

Figyelt kérdés

Egész télen arról hallunk, hogy szedjünk mindenféle immunerősítőket... Nos, nekem az a véleményem, hogy ez felesleges! Egyrészt, ha mozgunk, próbáljuk csökkenteni a stresszt, és sok vitamint viszünk be, lényegtelen külön foglalkozni az immunrendszerünkkel. Egyébként kicsit szkeptikus is vagyok a témában, mert a gyengébb/gyengített immunrendszerűek sem betegebbek valami túl sokszor. Az ellenoldala a dolognak, hogy a bivalyerős védekezőrendszerűek viszont évekig nem betegek (viszont komolyan allergiások, környezetemben tapasztaltam).

Kinek mi a véleménye? Orvosoknak?


2010. ápr. 4. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, az egészséges életmód és megfelelő táplálkozás a dolog lényege. Az immunrendszer működését ezek határozzák meg a genetika mellett, de utóbbin nyilván nem lehet változtatni. Ha az esetleges rendszerbetegségeket jók kezelik (pl. veseelégtelenség, diabetes és társai), egészségesen élsz és pszichésen is "rendben vagy", akkor mindent megtettél az immunrendszered optimális működése érdekében.
2010. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A genetika az, amit kihagytam, mert nem akartam túl sokat írni. De szerintem nem kis részben genetikai kérdés a gyengébb/erős védekezőrendszer.

Számomra az a fura, hogy sokan immungyengítő szereket kell szedjenek, és semmi bajuk. Akkor most mi is van?

2010. ápr. 4. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
A dolog nem ennyire egyszerű, hogy "erősítés" vagy "gyengítés". Az immunrendszert sokan hasonlítják hadsereghez, sok szempontból jogosan: különböző "fegyvernemek" vannak, melyek mind-mind másféle célra jók, és kritikus, hogy a megfelelőt használjuk. A klasszikus allergia például a férgek és hasonló paraziták ellen kitalált fegyver elsütése semleges anyagok ellen. Ennek megfelelően nem is igazán "gyenge" vagy "erős", hanem jól szervezett vagy rosszul regulált immunitásról beszélhetünk. Az "immungyengítő" gyógyszerek egy része pedig csak lokálisan hat, és nincs beleszólása a szervezet távoli pontjain zajló immunválaszba.
2010. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy van egy erős és egy gyenge sün (rendőr). Ha az erős sünre akasztasz 10 kg ólmot, akkor is elviszi, de a gyenge sün nem. Ha a gyengye sünt megeteted és próbálod felerősíteni, az akkor sem fog szaladgálni a 10 kg ólommal, de az erős sün, akkor is elviszi ha esetleg éhezik.
2010. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lokális immungyengítésre gondoltam (olyat most én is kapok, mert esetleg talán asztmám van, s inhalációs szteroidot kapok, s két orvos is elmagyarázta, hogy őrült kis mennyiség, és helyileg hat csak).
2010. ápr. 4. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul fogod meg a kérdést. Nem kell az immunrendszerünket erősíteni, és nem kell plusz vitaminokat bevinni. Nézd meg: az oroszlán sem teszi, a madár sem, meg a halak sem. Ők ugy élnek, ahogy a szervezetük kialakult, azt viszik be, ami kell nekik stb. És mi emberek hogyan állunk ezzel? Ki így, ki ugy. Naphosszat nem mozgunk, falunk, és hízunk, aztán megijedünk, és fogyunk. Cigizünk, alkoholizálunk, drogozunk, stb. Nos ezt ellensúlyozandó kell erősíteni az immunrendszerünket, és bevinni a vitamint. De mindenkinek az életmódja szerint.
2010. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!