Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A condylomás szemölcsök...

A condylomás szemölcsök megjelenése összefüggésben van-e az immunrendszer legyengülésével?

Figyelt kérdés
Condyloma szemölcseim vannak. Úgy tudom, hogy ezek később újra kijöhetnek mint a herpesz. Ha folyamatosan erősítem az immunrendszerem, akkor megelőzhető a szemölcsök újabb kialakulása? Azért érdekelne, mert a számon is általában akkor jön ki a herpesz, mikor le van gyengülve az immunrendszerem. Érdekelne, hogy ugyanígy van-e a condylomás szemölcsöknél is. Azt tudom, hogy a vírus marad. De a szemölcsöket ilyen módon meg lehet előzni? Előre is köszönöm a válaszokat

2012. máj. 25. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, állítólag hatásos lehet az immunrendszer erősítése.
2012. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, összefüggésben van vele.

De szerintem akkor is fertőz, ha nincs szemölcs.

2012. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy akkor is fertőz, ha nincsenek szemölcsök. Viszont nem szeretném ha újra megjelennének, nagyon nem esztétikus. Olyan "undi"
2012. máj. 25. 17:35
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Mitől gyengül le az immunrendszered?

Műtét, kortikoszteroidos kezelés (abból is nagydózisú és/vagy hosszantartó), egyéb immunszupresszáns kezelés, primer immunhiány, másodlagos immunhiány, HIV+ -ság?

Ha ezek fennállnak, miért nem orvos kezeli?

2012. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy nem elég erős az immunrendszerem, mert mindig minden vackot elkapok. Betegség közben vagy után, illetve stresszes állapotban pedig szinte rögtön megjelenik a számon a herpesz.
2012. máj. 26. 08:23
 7/7 anonim ***** válasza:

1./ Nagyon sokan kapnak olyan gyógyszert, ami gyengíti az immunrendszert. Semmi bajuk nem lesz, se gyakoribb megfázás se semmi. Családban, ismerősi körben is vannak ilyen emberek, szóval... Sokszor az immungyengítő (ha nem az a fő cél, hanem csak mellékhatás) kezelést kapók nem is tudnak erről a mellékhatásról, pl. egyik családtagom, egyik barátnőm, egyik tanárom felesége, egyik szomszédom, stb... (mondom, ismerősi körömben is sok van)

2./ Vírusos fertőzésben is, ha súlyos a dolog, kortikoszteroidot adnak, ami gyengíti az immunrendszert. Erről nem is szólnak a betegnek; gondolom, annyira nem okoz gondot, hogy szóra se érdemes...

3./ Az influenzát például nem lehet "immunerősítéssel" megúszni, ezt minden évben többször hangsúlyozzák virológusok, infektológusok és immunológusok. A sok vitamin semmivel se csökkenti a megbetegedés kockázatát. Szövődmények, komplikációk pedig teljesen egészséges embereknél is elő szoktak fordulni, nem kell semmilyen immungyengeség hozzá.

4./ Általában nem is az a baja az embereknek, hogy gyenge az immunrendszerük, hanem, hogy túlműködik, konyhanyelven mondhatnánk így is: túl erős. Sok-sok cikket olvastam erről szakmai oldalon, miszerint a felesleges gyulladásos reakciók, túl sok gyulladásos faktor, túlműködő fehérvérsejtek játszanak közre a szív-érrendszeri megbetegedéseknél és a kettes típusú cukorbetegségnél is. Az allergiáról és az autoimmun betegségekről nem is beszélve, természetesen. Egyre több az allergiás és autoimmun beteg.

5./ Ha valaki sűrűn beteg, akár hosszan, az orvosok NEM nagyon szoktam olyat mondani, hogy gyenge az immunrendszere. Ellenben olyat igen, hogy gyulladásos góca van, allergiás lehet, asztmás lehet, krónikus orrmelléküreg-gyulladása lehet akár polipokkal, esetleg refluxa lehet, stb.



Ezért nem hiszek az immunerősítésben, ezért nem hiszem el, ha valaki azt mondja, hogy gyenge az immunrendszere, vagy le van gyengülve.

Ez azért közel se ilyen egyszerű...


Végezetül pár link:

[link]

[link]


Keresés egy orvos válaszaiban:

[link]

[link]

Idézek is tőle:

"Multivitamint, erősítőt nem ajánlok, az immunrendszert nem lehet erősíteni. Ha lehetne, senki se lenne beteg. (Vitamint annak kell szedni, akinek kiegyensúlyozatlan a diétája.)"

"Szedhet multivitamint, de a megfázásra annak nincs hatása. A C vitaminnak sincs."

2012. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!