Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan tudom visszafordítani...

Hogyan tudom visszafordítani az immunrendszer túlműködését?

Figyelt kérdés
asd
2012. máj. 16. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, én is immunbeteg vagyok, szintén túlműködik az immunrendszerem sajnos.

Először is kell egy jó immunológus, ez a legfontosabb. Ő fog immungyengítő gyógyszert adni.

Én a saját esetemet tudom leírni: az ország másik végébe járok immunológushoz mert ott van a legjobb, akinek az én betegségem a szakterülete.

Imuran nevű immungyengítő gyógyszert kell szednem.

Mindemellett ha bármi komoly baj/visszaesés történne, akkor szteroid lökésterápia és/vagy plazmaferezis.

Nekem még amit mondtak: kerüljem a stresszt, a napozást, igyak kevés tejet, és ne szedjek vitamint.

2012. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az hogy az immonrendszer túlmüködik nem azt jelenti hogy erős is... én félek az ilyesmi gyengítő gyógyszerektől meg az hogy ne szedjek vitamint egyenesen riaszt... félek hogy az ilyen immun gyengítő gyógyszer inkább leépíti minthogy lenyugtatná szóval a kard 1ik éléről a másikra lendülök én valami... persze ez csak az én meglátásom szólj ha nem ígyvan
2012. máj. 16. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok, én csak a saját példámat tudtam leírni. Én is félek sok mindentől, de nem láttam más megoldást, mint hogy hallgassak az immunológusra. Az én esetem sajnos extra, az országban kb 15 ilyen betegségű ember van (Devic neuromyelitis optica), mint én, tapasztalat sem nagyon van, max külföldről... Én azt tudom, hogy nem volt más választásom, mint hallgatni az immunológusomra. Nekem ezeket mondta, én elfogadtam ezt.


Létezik egy speciális vérteszt, Pesten a MÁV Kórházban csinálják, beutalóköteles, immunpanel, vesznek kb 10 kémcső vért s a gyakori immunbetegségeket nézik vele. Nálam is megcsinálták, de mind negatív lett, ettől függetlenül autoimmun beteg vagyok...csak ugye egy ritka fajta.

De ha azt vesszük, egy sima allergia is az immunrendszer túlműködését jelenti... szóval én mégiscsak azt javaslom, hogy legyen egy JÓ immunológusod ( tudom, kevés van az országban ) s Vele beszélj.

2012. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elismerésem Nektek, nagyon nehéz betegségek az autoimmun betegségek. Én egyelőre csak hallomás útján ismerem őket, távolabbi ismerősök szenvednek ilyenben. Családban "csak" allergia, kemény asztma van.

Jobbulást!


Ha egy kicsit belekérdezek, nem gond?

Nem értem, miért nem szabad vitamint szedned, Első. A vitaminok az egész szervezetnek fontosak, izmok, idegrendszer, agy, csontok, stb. Én laikusként úgy gondolnám, hogy a szervezetben az immunrendszer által okozott károk enyhítésében is segítenek a vitaminok.

Ezekre mit mondott az orvosod? Nem tudom, kérdezted-e, volt-e ilyesmiről szó?


Még egyszer jobbulást! Lehetőleg tünetmentességet!

2012. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a vitaminos dolgot én se értem... talán valami olyanról lehet szó hogy a vitaminból is az immunrendszer erősödik ami mégerősebben támadja a saját szervezetét de ez csak tipp remélem nálam nincs ilyen (fogalmam sincs hogy mi árt nekem és mi nem konkrétan ez a baj... nem tudom mit ehetek mit nem mi jó nekem mi nem de remélem a vitamin nem árt)
2012. máj. 16. 18:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a betegséged neve?
2012. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nekem ekcémám van és hasonlóképp sok más betegséghez ennek is több típusa van.. mint írtam nem tudtam rájönni mi jó és mi rossz neki... amit tudok hogy sajnos az alkohol minden mennyiségben rossz neki ami baj mert szeretek (nem sokszor) inni :( kb ez az amiben teljesen biztos vagyok a többi csak tipp meg mellébeszélés... szerintem már mindenki látott ekcémás embert de nekem körülbelül az egész testemen van az ujjaim már annyira ki vannak száradva hogy ahol másnak ránc van utt nekem berepedezett bőr hogy már látszik a hús. ahol másnak a könyöke van ott nekem fehér kisáradt sárgán gennyedző bőr (mint az iszapos part amikor kiszárad) az egész testem kb mintha folyamatosan hámlana nembeszélve az elviselhetetlen vakarózásról amit próbálok visszatartani. egy csomó vérfolt a pólómon az elvakart sebek miatt (soxor reflexből jön a vakarás mint a becsukott szemmel tüsszentés utána vezsed csak észre hogy hoppá) jah igen amiben még biztos vagyok benne hogy a gyapjú az rettentően rossz rá
2012. máj. 16. 19:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kaptál rá kortikoszteroidos krémet?
2012. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kaptam én már sokféle krémet kiskoromba is anyám sokat járkált velem ezzel a betesgséggel különböző orvosokhoz allergológusokhoz estébé... most a bőrgyógyász muki 1 olyan krémet írt fel amit gyógyszertárba kevernek nemtom mi van benne enyhíti de el nem mulasztja :\
2012. máj. 16. 19:29
 10/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Kedves Kérdező, ekcémám nekem is van, igaz csak enyhe és csak a lábszáron, ki van száradva és piros. Esztétikailag zavaró és viszket de nem vészes. Bőrgyógyász adott szteroidos krémet, ideig-óráig enyhíti, de nem használ. Amikor az alapbetegségemre kaptam szteroidos lökésterápiát (infúziós kúra 9 napig) teljesen elmúlt az ekcéma, kb fél évig voltam tünetmentes, de utána visszajött. Ami nekem kicsit segít, az az Exxema Repair krém, elég drága, kb 2000 Ft két hétre elegendő, de használ. Viszont ha elfogy és nem veszek, visszajön :(

Ami Téged érint, létezik Pesten a Bőrklinika, egy ismerősöm is immunbeteg, hasonló bőrtünetekkel mint a Tiéd. Ott Pesten vettek szövettant tőle s úgy derült ki, hogy nem sima ekcéma,hanem attól komolyabb autoimmun. Te esetleg nem jártál még ezen a Bőrklinikán? Lehet egy próbát megérne, saját magad miatt is.


A probléma az az autoimmun betegségekkel, hogy akinek van egyféle, az hajlamos a többire is :(


Az én esetem annyi, hogy szülésnél császáros voltam, a gerincemet 6x szúrták meg az érzéstelenítésnél, emiatt előjött az autoimmun. Elveszítettem a látásomat a bal szememre. Magamnak kerestem Pesten orvost (vidéki megyeszékhelyen lakom), akiben felmerült az autoimmun s Pécsre küldött, ott mondták ki a diagnózist. Most újra babát várok, most hétvégén fekszem be szülni, de már csak altatással engedi az immunológus.

Az én betegségem a szemet és/vagy a gerincet érinti. Ez lehet kezdve a szemszárazságtól egészen a megvakulásig, illetve enyhe zsibbadástól a lebénulásig. Szülés másnapjától kell az immungyengítő gyógyszert szednem (neve: Imuran), minimum 5 évig. Egyszerűen nincs más mód visszaszorítani az immunrendszert. Nekem ezt mondták.


Elmúlt a tél, szinte végig meg voltam fázva mert azt mondták, még 1 sima Neo-Citrant sem ihatok mert a C-vitamin erősítené az immunrendszert.

Mindezt azért írtam le, mert próbálom arra felhívni a figyelmedet hogy tényleg fontos egy JÓ orvos, aki odafigyel és aki pontos diagnózist ad. Nehogy egyik immunbetegséget kövesse egy másik...

Én drukkolok Neked és szívügyem lett az autoimmun, mert sokan nem is tudják, milyen károkat okozhat a szervezetben egy ilyen alattomos betegség :(

2012. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!