Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tegnap csináltattam tetoválá...

A tegnap csináltattam tetoválást és azt mondta a srác, hogy vegyek rá valami antibioltikumos kenécsöt és azzal kenegessem . És szanitál szesszel, vagy oxigénes vizzel lehet fertőtleniteni?

Figyelt kérdés
De elfelejtettem venni rá kenőcsöt, és tegnap este elmentem buliba és egz csomóan össyefogdosták . Most meg piros, és éryékeny, olyan mintha lehorzsoltam volna a kezem . Ha nem veszem meg a kencsöt akkor elfertőződhet?

2012. máj. 26. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, kell az antibiotikum.

oxigénes vizzel kimosod a festéket

2012. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony. Nem hiába mondták a tetováló szalonban.
2012. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem ....
2012. máj. 26. 19:29
 4/6 SzilKa ***** válasza:
Bepanthent vegyél rá. Ha begyulladt, mert összetapizták, vegyél clarasept fertőtlenítő szappant is a lemosáshoz. És fóliázd le bepanthen krémezés után az első 3 napon...
2012. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

először is fertőtlenítsd le! amúgy is az első pár napban nem árt lefóliázni, ha olyna közegbe mész, ahol könnyen kosz kerülhet bele, mert ez ilyenkor még seb. naponta többször mosd le hideg vízzel (ez csökkenti a gyulladás) ,majd ha megszáradt, akkor kend be Bepanthennel, vagy direktbe erre kapható egyéb kenőccsel.

a mosásnál figyelj arra ,hogy ne vizezd agyon és bekenni sem kell vastagon ,mert felázhat és akkor elég randa lesz.

2012. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az ismerősömet kérdeztem hogy mit csináljak vele , ő is annál a fickónál csináltatta ahol én , és azt mondta előg egy normál hidratáló krém hogy nehúzódjon . és mióta kenem vele semmi baj nincs :D
2012. máj. 28. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!