Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrpiszkálás káros? Miért...

Orrpiszkálás káros? Miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Előbb már nyitottam egy kérdést ezzel kapcsolatban de a moderátor törölte és figyelmeztetést is küldött. Talán ő nem szokta pucolni a fülét? Mitől különbözik az orr a fültől, hogy elítélik.

2012. máj. 27. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orrpiszkálás undorító. Ennyi.
2012. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
igazibol az orrpiszkalas olyan, mint a maszturbalas. mindenki csinalja, csak van, aki tagadja (:
2012. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya lenne, ha valaki nem piszkálná. Az nem igénytelenségen múlik, hogy az embernek olykor tele van sziklákkal az orra, avagy zsíros a füle.. az az igénytelenség, ha ezzel nem törődve jár-kel.

Károsnak azért káros, mert a (nem mosással) turkálással felsértheted az orrodat belülről, kisebesedhet, stb. Ez egyértelműen nem jó.

Ahogy ha megkérdezel egy orvost pl., akkor azt fogja mondani, hogy ne használj fültisztító pálcikát, mert könnyű megsérteni vele olyan mélyen dolgokat, amiket nem kéne piszkálni!

2012. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző:

Hidd el nekem, én még soha nem turkáltam az orromban (vagy nem emlékszem) de most biztos nem csinálom. Ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolom. Erre van a papír zsebkendő, tudom ajánlani minden olyan embernek, aki turkálja az orrát. Én attól hányingert kapok.

2012. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. persze nem tarsasagban, de pl en ha erzem, hogy oda van kemenyedve a szutyok az orrom belsejebe, akkor elvonulok es kipiszkalom. szabadteri es yakran igen poros/saras sportot uzok, ugyhogy nem attol van tele az orrom, hogy nem mosom meg, hanem az igenybeveteltol.
2012. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy régi orrsprés dologba vagy egy patikában kért holmiba vizet, sós vizet vagy Salvus gyógyvizet raksz, abból naponta kétszer bőven spriccelsz az orrodba, majd kifújod. Kijön a gusztustalanság, amit amúgy nem tudnál kifújni, és mérséklődik a nyálkahártya daganata is.

Ennyit a tisztításról...


Az orrpiszkálás pedig gusztustalan...

2012. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ha zsepivel nyúlkálsz az orodban azt is lehet éppen "túrásnak" nevezni, ha kimosod azt is. Én nem amellett vagyok, hogy mindenki túrja az utca közepén bátran könyékig, ez szimpla illem, szellenteni sem szellent, avagy böfög valaki hatalmasakat a tömött metro kocsi közepén jobb esetben, az orrtúrás is hasonló kategória. Viszont azzal, ha valaki félrevonul, zavarja, hát "megtakarítja" az orrát, szerintem nincs baj, sőt inkább ez, mint hogy ott liftezzen naphosszat!
2012. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Addig nem ítélik el, amíg nem eszed meg...
2012. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!