Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Férgek vanak a székletemben...

Férgek vanak a székletemben és hogy lehetne ki irtani öket?

Figyelt kérdés
Már régen éxre vetem öket a székletemben olyan kis apro fehér férgek.És ez már kb 4 éve benem.Eddig nem meret orvoshoz el meni és másoknak mondani.De naon ritkán van a székletemben.Néha ayert vixkednek.Ezeket hagymaval vagy valami csiposel vagy erősel ki üzhetem öket?
2009. júl. 5. 00:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Atyam!!!Orvoshoz kell menned,mert meg is vakulhatsz!Mas komoly bajod is lehet.Mintat kernek,kielemzik es kapsz gyogyoszert.Amugy meg UNDORITO!!!!!!!!!!
2009. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

az előző hozzászóló elnézést, de kissé lüke... megvakulni? cérnagilisztától? atyaisten, nehogymár...


házi gyógymódként szokták ajánlani a fokhagymát, meg lehet kapni gyógyszertárban ilyen hatóanyagú tablettákat is. a legjobb az, ha elmégy orvoshoz [nem szégyen, nem kínos], elmondod, mi a bajod, és kérsz tanácsot. ;]

2009. júl. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
ha nem akarsz ezzel orvoshoz menni, mert szégyelled, akkor lehet venni állatorvostól is féreghajtó tabletták kutyák stb. számára, testsúlykilogrammonként adagolható, szerintem az is hatásos, ha azt veszed be, nem hinném, hogy bármi bajod lenne tőle.
2009. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Hat akkor tessek utanaolvasni,mert idegrendszeri karosodast is okozhat es vaksaghoz is vezethet!
2009. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
lehet, hogy van benne valami, hogy idegrendszeri károsodás stb. mert az egyik dr. house epizódban is erről volt szó.
2009. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos féregfajták valoban okozhatnak megvakulást.Állatnak valo szert ne vegyél be de az orvos ir fel humánt.
2009. júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus.. 4 éve? Jó hogy eszedbe jut.. Mit kell ezen szégyellni? Nekem is volt kiskoromban. Kaptam gyógyszert, eltűntek. Ennyi. Azért vannak az orvosok, hogy segítsenek. Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki mi a helyzet. Ha benne nem bízol, akkor meg válts orvost. Vagy menj el az ÁNTSZ-hez, szerintem ők is tudnak segíteni.
2009. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem féreghajtó egyébként recept nélkül is kapható a gyogyszertárban.
2009. júl. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem undorító, hanem egy kellemetlen probléma.

Sajnos én is tapasztaltam. Valószínűleg én az iskolában kaptam el, kicsi gyerekek között vagyok, tanítok.

Amit tenni kell:

Mindenképp orvoshoz fordulni. Ő ír egy gyógyszert, ami erős féregűző. De nem csak neked, hanem a környzetedben élőknek is részt kell venniük ebben a kúrában. Ez nagyon fontos, mivel a cérnagiliszta nagyon könnyen terjed és könnyen vissza is tér, ahogy ezek szerint már tapasztaltad.

Amit még tehetsz és tenned is kell:

Egyél sok fokhagymát! Nagyon nagyszerű féregűző hatása van. Nem kell elrágni, egyszerűen apróra felvagdosod, vagy átnyomod a fokhagymazúzón és lenyeled egy kiskanálból. Iszol rá sok folyadékot és lenn is van.

És még egy nagyon fontos!!

A higiéniára most borzasztóan odafigyelni! Ágyneműcsere, pizsama, törölközőcsere! Kimosni ezeket minimum! 60 fokon. És a fehérneműkről nem is beszélve. Akár naponta többször lehet cserélni. Én a lepedőt és a pizsamát is cseréletem naponta a család minden tagjának. Ezenkívül a wc-t, kilincseket stb. néhány napig naponta többször fertőtleníteni!

Mindenképp lépned kell, mert ez nem csak a saját bajod lehet. A családtagjaiddal beszéltél erről? Lehet, hogy mások is tapasztalták...

Mindenesetre első körben irány az orvos! És ne aggódj...nem ciki orvossal erről beszélni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

2009. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Mar bocsanat de honnan tudjatok,hogy cernafereg?Masfajta fereg is van.Nem egy rajuk a gyogyszer.A fokhagyma tenyleg jo!!!
2009. júl. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!