Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ha kiveszik a...

Szerintetek ha kiveszik a mandulámat jobb vagy roszabb? Sziasztok! 16 éves lány vagyok. Most éppen tüszös mandula gyulladásom van, ebben az évben már volt 2 szer sima, egyszer tüszös és egyszer egy tályogos mandulagyulladásom:S

Figyelt kérdés

Kiskoromba már kiakarták venni a mandulámat de valami miatt mégse.

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek érdemes kivenni? vagy még várjak?

igazábol félek is meg nemis.

Most szerencsém van hogy szünet van, mert különben megint hiányoznék a suliból.

Már unom hogy csomot hiányzok iskolából, meg sok programomat lekell mondamom, mert mindig beteg vagyok.

De félek ha kiveszik akkor milesz.

azt mondják a mandula segit hogy ne kerüljön a szervezetünkbe baktérium, ez igaz?

de pont féléve már kivették a vakbelemet is:S

de nem kéne ennyiszer begyulladnia:S

Szerintetek mit tegyek?

és ha kivennék melyik korház a legjobb? pesti korházak.

köszönöm


2009. okt. 25. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, a mandula egyfajta szűrő, hogy ne jusson a szervezetbe kórokozó. Így, hogy vakbélgyulladásod is volt, nem lenne ajánlatos kivenni a "szűrőt". Vigyázni kellene, hogy ne legyél ilyen sokszor beteg. Erős az immunrendszered? Mennyire figyelsz oda a higiéniára (suliban van szájról szájra palack)?
2009. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nagyon sok vitamint szedek, kálciumot iszok. már mostanába senkinek nem adok puszit arcra se, nehogy elkapjak valamit, palackomból csak én iszok még itthon is. és mégis:S

de a sok tüszösmandulagyuszitól már annyira lyukas a mandulám=/

nemtudom mit tegyek:S

2009. okt. 25. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, viszont ha ezek egyre gyakoriabbak, akkor lehet, hogy mégse ártana kienni. Az biztos, hogy ha úgy döntesz, hogy kiveteted, NE VÁRJ VELE sokat, ugyanis felnőttkorba nagoyn rossz utána, sokkal nagyobb az esély arra, hogy a műtét után bevérzik, és az újabb kellemetlenség. Szeritem menny el a fül-orr-gégészhez, és kérdezd meg az ő véleményét, mert csak ő látja, hogy milyen állapotban van a manudáld, ugyanis, ha már nagyon csúnya(ami elég valószínű, ha ilyen sűrűn beteges vagy róla), akkor ha nem veszik ki, több kárt tehet mint hasznot. Erre példa volt anyukám, akinek nem vették ki fiatalon, és utána ráment a szívére ollyannyira, hogy súlyos szívritmuszavart okozott neki, szóval ez nem játék. Szerintem mindenképp látogass el egy fül-orr gégszhez, és ő okosabb lesz.
2009. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

voltunk már elég sokszor fül orr gégéznél, és mit mondanak? hogy döntsük el mi:S

azért kérdeztem ha tudtok valami jo orvost, megköszönném:)

mert ilyen háziorvos meg sztk-s semmit nem mond.

2009. okt. 25. 20:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 16éves vagyok, most jelenleg nekem is tüszős mandulagyulladásom van és nagyon nagyon szenvedek vele főleg h 3hete is volt egy tüszős mandulagyulladásom előtte meg 2hete influenza szerűség és akkor is fájt a torkom de persze akkor azért nem ennyire. Nekem 3hete mondták a fül-orr-gégészeten h egyik szünetben ki kéne venni, merhogy krónikus mandulagyulladásom van, és h akármikor elkaphatok valamit bármikor fájhat de h ezellen nem tudok semmit sem tenni hiába szopogatnék strepsilst v valamit nem segítene. Eddig úgy voltam vele h jó akkor tavaszi szünetben, mer ebben a félévben már nem akarok hiányozni hisz már csomót hiányoztam most vagyok harmadjára beteg, de most, hogy újra tüszős mandulagyulladásom van úgy néz ki h beadom a derekam és inkább a téli szünetet választom. Tudom nem a legjobb hisz nem mehetek sehova se szilveszterkor se se semmikor,de én nem bírnék ki még egy tüszős mandulagyulladást most is annyira fáj az antibiotikumot nem tudom bevenni mer nem tudom kinyitni a számat úgy fáj. A nyakamon levő nyirokcsomók úgy fel vannak dagadva, nagyon fájnak is még a fülem is fáj, gondolom odasugárzik a fájdalom v h mondják ezt. Nekem a fül orr gégészeten az egyik doktornő mondta h szóljunk majd neki h ha ki akarom vetetni mer 1hónappal előtte tud időpontot adni meg vizsgálatokat el kell végezni, szerintem menj a fül orr gégészetre és mondd nekik h ki akarod vetetni v h az egyik orvos azt tanácsolta h ki kéne vetetni, valamelyik orvos csak mondd valamit h hova menj vele melyik kórházba. Nekem amikor kicsi voltam és az orrmandulámat kivették az a János kórházban volt, de most szerintem nem oda fogok menni. Jobbulást neked, és kitartás :S :)
2009. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia:) köszönöm a választ, hát igen nem valami jó mindig otthon betegeskedni. ha gondolod megadhatnád az msn cimed vagy e-mail cimed, hogy melyik korházba veszik neked ki meg hasonló kérdésekre választ kaphassak töled:)

köszi

2009. nov. 1. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi h csak most írok csak eddig kórházban voltam, mert tályogos lett a mandulám és felvágták meg ilyenek ... :S de amint begyógyul megyek műtétre és kiveszik. Nem bírom már, nem akarok mégegyszer ilyen fájdalmakat átélni. Te meggyógyultál már?
2009. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen köszönöm, mostmár jobban vagyok. De ahogy látom te nem:S melyik korházba fognak müteni? jobbulást
2009. nov. 7. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Megadod az e-mail címed?:)
2009. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

persze:)

vikubeltav@freemail.hu

2009. nov. 8. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!