Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyálkás véres hasmenés? (...

Nyálkás véres hasmenés? ( részletesebben lent)

Figyelt kérdés

hasmenés előtti napon 2szer görcsölt a hasam hasmenéses napon 2szer mire produkáltam a wc-ben lazább több székletet.Utána pár órával már ment a hasam. De a széklettől külön volt nyálka amiben volt a friss piros vér.Az nap kétszer fordult elő ilyen és először csak nyálkásos vér jött(kevés)majd a széklet(hasmenés formájában)a vér eltűnt estére,csak a nyálkásos hasmenés maradt meg.Dokinál voltam beutalt mindenhova,székletvérvizsgálatra is.Székletem amúgy mustárszínű,világos barna volt.A vérzés elmúlt és másfél napig volt hasmenésem. Mire utalhat ez?NAGYON aggodom,nem akarom a béltükrözést.Beutalon meg van kérdőjelezve a colitis és a lisztérzékenység is.Mert észrevettem magamon olyan tüneteket ami arra gyaníthat. Ha szimplán bélgyulladásom van,akkor ugye nem akarnak tükrözni? Már a vérzés is elmúlt. A családban sok mindenkinek van aranyere,én még nem tapasztaltam magamon. a görcsök előtt 3-4órával n agy szelet tortát ettem,amiben ugye liszt volt,kiválthat ilyet? Kérlek válaszoljatok,mert nagyon aggodom!!!! az eset ezen a héten csüt.ön kezdődött és szo d.e múlt el a hasmenés, most vasárnap van és még fájdogál a hasam bal oldalt len t és mozgolódik,néha székelési ingert is érzek meg bélgázokat...

24/N



2012. júl. 1. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy vmilyen fertőzés. Baktériumok tudnak ilyen véres-nyálkás hasmenést okozni, ez majd kiderül a széklettenyésztésből.

De lehet lisztérzékenység és colitis ulcerosa is, nem véletlenül jelölték meg ezeket.

De az első a székletvizsgálat lesz úgy is. Ha az pozitív vmi bacira, akkor nem fognak megtükrözni.

2012. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha colitisre gyanakodnak, akkor bizony jön a vastagbéltükrözés. Nem mondom, hogy kellemes,de mivel legtöbb helyen elkábitanak, igy túl lehet élni. A colitisnek egyébként lehet tünete a nyálkás, véres széklet. Sajnos tapasztalat.
2012. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem eddig ritkán volt nyálkás és kicsit lazább a székletem. Csak észre vettem magamon,ha liszteset ettem akkor fájt a hasam és puhább lazább és több volt sa székletem és többször mentem wc-re. ha nem ettem pl1 hétig akkor minden rendben volt,emellett a puffadásos tüneteim is elmúltak. ilyen hasmenés nem volt még és vér sem. Köszönöm a válaszokat! Vérvételre, hasi ultrahangra, és gasztro dokihoz küldtek el, meg ugye székletvér vizsgálatra,kedden derül ki,hogy pozitív vagy nagyon remélem,hogy negatív.
2012. júl. 1. 18:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy simán akut colitis-ed van. Egyébként a tüneteid colitis ulcerosa miatt is lehetnek (fekélyes vastagbélgyulladás). Ezt pedig vastagbéltükrözéssel lehet diagnosztizálni.
2012. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben bevállalnám a béltükrözést, bármennyire is fájdalmas. Tudom, az interneten olvasva a lisztérzékenység tünetei valahogy rápasszolnak és megnyugtatóbb a tudat, hogy az legalább nem jár tükrözéssel, de ne kezdj el magadnak bemagyarázni mindenfélét félelmedben. Nem azt mondom, hogy a lisztérzékenység kizárt dolog, mert lehetséges, bár a vérre nem feltétlenül ad magyarázatot. Lehet, hogy aranyér. DE Ne ess abba a hibába, hogy félelmedben inkább az "enyhébb" betegségek tüneteit keresed magadon.

Lehet, hogy bélgyulladás, lehet, hogy a fekély. Minden esetre nyugodj meg, amint lehet vizsgáltasd meg magad, menj el oda, ahová a doktor beutalt. Drukkolok, hogy ne legyen komoly bajod.

2012. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Gyulladásra tippelek.Szerintem pár napig kerüld a liszteset és egyél joghurtot, probiotikus kapszulát is szedhetsz.Igyál gyógyteákat.

Ha már teljesen elmúlik, akkor óvatosan próbálkozz újra a lisztes kajákkal.Ha a bajod megint előjön, akkor gyanakodhatsz a lisztérzékenységre.Ha nem, akkor gyulladás volt.Szerintem egy ilyen próba azért mégsem olyan kellemetlen, mint a tükrözés.

2012. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Holnap viszem a laborba székletet vérvizsgálatra.Lehet hülye kérdés,de azt olvastam,h előtte 3 napig húsmentes diétát kell tartani,mert állpozitív lehet. Igaz nem ettem húst,csak húslevest az gondolom nem befolyásolja.. (?)
2012. júl. 1. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja.
2012. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megkaptam az eredményt,vashiány meg trombocita ami kevés.és székletvér negatív :) Gyulladást sem mutatott ki. Akkor ebből lehet következtetni,hogy nem colitis a betegség??

A házi orvos mondta,hogy liszt mentes diétát folytassam,de biztosat majd a gasztro doki tud mondani, de még az odébb van,mert sokára kaptam időpontot.

2012. júl. 3. 14:42
 10/11 anonim válasza:
voltál tükrözésen, mi lett az eredménye? nekem is ilyen problémám van most, és nagyon megvagyok ijedve, priviben is írhatsz
2016. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!