Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Arcüreggyulladással mit...

Arcüreggyulladással mit kezdjek? Nagyon szenvedek! :' (

Figyelt kérdés
Tegnap előtt hajnalban kezdődött, csak folydogált az orrom, váratlanul, és igen gyakran. Aztán délután már nagyon sokat fújtam az orrom. Tegnap reggel el is mentem a háziorvoshoz, aki azt mondta, hogy ne aggódjak, magától el fog múlni, nem lehet ezzel semmit sem kezdeni. Hazamentem, de egyre rosszabbodott. Fel akartam gyorsítani a gyógyulást, infralámpáztam és meleg sóval próbáltam az arcomat rendbe hozni. Hiába, egyre rosszabb lett. Ma du. elmentem egy fül-orr-gégészhez, aki közölte, hogy ez nem nátha, hanem allergia, felírt egy gyulladáscsökkentőt meg egy orrsprayt, de azóta még rosszabb, mert eleinte csak a bal oldala volt bedurranva az arcomnak, most du-ra már a jobb is. Fáj tőle a fogam és a szemem, egyik orrlyukamon sem kapok levegőt, folyamatosan fáj. Ja, és a fül-orr-gégész mondta, hogy ne menjek a napra éd az infralámpa sem tesz jót neki. Egyre rosszabb, folyamatosan dőlnek a könnyeim, sorra veszem a fájdalomcsillapítókat, nem tudom, mit tegyek, annyira feszíti az arcomat. Mivel lehetne fellazítani a váladékot, hogy kijöjjön? Csak vízszerű folyadék jön folyamatosan :( Kérem segítsetek! :( Felfordulok :'(

#arcüreggyukkadás
2012. júl. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne spórolj az orrcseppel, folyamatosan csepegtesd az orrodba, az a lényeg, hogy lelohadjon a duzzanat és felszakadjon a váladék. Sajnos mást nem tudsz tenni. :(
2012. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem menj vissza az orvosodhoz, mert eléggé úgy tűnik, hogy valami baktérium támadott meg, arra meg antibiotikum kell. Mondjuk akkor gennyes lenne az orrváladékod, de jobb a biztonság. Nyomásra nem érzékeny az arcod?
2012. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De, meg van duzzadva és nyomásra fáj, de lázam nincsen, ezért nem írt fel antibiotikumot.
2012. júl. 5. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát értem, azért menj vissza a háziorvosodhoz és mondd el neki mi a panaszod. Biztos nincs se lázad se hőemelkedésed?

Próbálj meg inhalálni, készíts kamillateát és csöppents bele eukaliptusz olajat, a kamilla csökkenti a gyulladást, az eukaliptusz felszabadítja a járatokat. Plusz orrcsepp, rengetegszer. Az infralámpát tényleg ne használd, mert az csak beszárítja a váladékot és jobban begyullad tőle az arcod. A meleg sóra szintén ez igaz.

2012. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Salvus vizes inhalálás!

Váladékoldó, segíti a gyógyulást.

Én a 2 kicsi gyerekemnél is ezt alkalmazom, pikk-pakk rendbe jönnek.

2012. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!