Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehetnek ezek a bajaim?

Mitől lehetnek ezek a bajaim?

Figyelt kérdés

Nyár van, mégis a szám kicserepesedett, már pár napja ilyen, de ma már úgy keltem, hogy 3 seb is volt rajta, az egyik vérzett is... Az orrom is ki van száradva, az is kicsit vérzett. Emellett lett pár ronda pattanásom is. Nem tudjátok, hogy mitől lehet? hogy mulasszam el? És lehet az alváshiánytól? Mert mostanában nagyon keveseket aludtam.

14/L


2012. aug. 11. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Alvás közben szokott a bőr regenerálódni, de önmagában az alváshiány szerintem nem produkál ilyen panaszt, maximum súlyosbítja. Lehet a szárazság folyadékhiánytól, vagy vitamin-ásványi anyag hiánytól (pl.: A-vitamin, vas hiány). A száraz bőrben lehetnek hamarabb pattik, mert az elhalt hámsejtek eltömik a pórusokat, jönnek a bacik és felülfertőzik. Használt bőrradírt, és hidratáló pakolást, igyál sok vizet, egyél gyümit, zöldségeket, májat.
2012. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Májat viszont biztos nem fogok:D
2012. aug. 11. 10:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek a tunetek egy belso elvaltozasra es az emesztorendszer tulzott savassagara utalnak. Ez tonkreteheti vagy gyengitheti a B vitamin felvetelet es hasznositasat, mivel a belek tulzottan savas allapota kizokkenti egyensulyabol azokat a hasznos bakteriumokat melyek a B vitaminokat termelik. Keruld az edesseget, az olajos, zsiros eteleket, fuszerest is, de a gyumolcsoket is, s helyette friss zoldsegeket fogyasszal, mint paradicsom, sargarepa, spenot, zeller, cekla, de a legjobb lenne ezeknek is a frisslevet inni.
2012. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De csak egy ideig kell, ugye? Amúgy nagyon egészségtelenül táplálkozom (nem vagyok kövér), kedvenceim nagy része olyan, amiket felsoroltál... És mostanában nagyon össze-vissza eszek, van hogy pár étkezést ki is hagyok... Pl. még ma se ettem semmit. Nem direkt csinálom, de nem vagyok éhes. Lehet, hogy inkább orvoshoz is elmegyek...:/
2012. aug. 11. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!