Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem eszem tejtermékeket....

Nem eszem tejtermékeket. Milyen bajaim lehtnek a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam a tejtermékeket. Főleg a sajtot. Már a szagától is rosszul vagyok.. És minden mást tejfölt, kefirt, vajat.. valahogy rosszul vagyok tőluk.. a joghurtból csak az ízesítettet eszem meg, a naturt nem.

Mennyire károsítom az egészségemet? Mi lehet belőle a későbbiekben? Mivel tudnám (ha egyáltalán tudom) pótolni a bennük lévő tápanyagokat??

16/L


2011. jún. 15. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Kalciumhiány (nőknél fokozott a veszély), csontritkulás. De ha egyébként normálisan táplálkozol, szerintem kivédhető, csak keress egyéb kalciumforrást.
2011. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szedjel ha mas nem kalcium tablettat.
2011. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mint nagyjából mindenről, ami csak étel, úgy a tejről is létezik olyan vélemény, hogy minden rossz forrása. Annyi biztos, hogy egyébként kiegyensúlyozott étrend mellett, nagy baj nem lehet belőle.
2011. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Semmi. Egészségesebb leszel. A tejterméknek semmi köze nincs a kalciumhoz a testedben, annak ellenére, hogy tartalmaz kalciumot, inkább kioldja belőled. Ez egy régi tévhit volt, amit sajnos sokan szajkóznak még most is.

Nem sok tápanyag van benne amúgy sem, gyakorlatilag inkább káros mint hasznos. Ha a fehérje miatt aggódsz, akkor hüvelyeseket, babot, csicseriborsót, nem zsíros húst egyél. Ha a kalcium miatt, akkor zöld leveles növényeket, fügét, melaszt, azokban például nagyon sok van. Egyél változatosan, sok friss zöldséget, kerüld az állati zsírt, B12 vitamint érdemes szedni, mindenkinek.

A tested pontosan tudja, mit kíván, ne aggódj. Olyan ez, mint amikor beteg vagy, és nem kívánod az ételt. Ne erőltess magadba olyat, amit nem kívánsz, csak mert szokás.

2011. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy a tejfogyasztás hiánya összekapcsolható a csontritkulással, éppen ellenkezőleg. Több kutatással igazolt már, hogy minél több tejet fogyasztott az ember, annál nagyobb az esélye a csontritkulásnak idős korban. Ez a fajta kalcium, ami a tejben van, pont hogy nem jó a csontnak.
2011. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem is tudtam , h a tej ennyire nem jo. en tejtermek kedvelo vagyok, sot asszem nem telik el egy nap se h ne igyak tejet vagy joghurtot ne egyek vagy sajtot, sozval barmi csak tejtermek legyen. Ahogy mas nem kivanja, nekem egyik fo taplalekom(persze eszek minden mast is de reggelibnel v vacsinal valami tejtermek kell)Mondjuk nem a hatasa miatt fogyasztottam, hanem mert nagyon szeretem de ezek utan meggondolom, h mennyit fogyasszak belole.
2011. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet baj, egyes népek remekül megvoltak a múltban tej és tejtermékek nélkül. De vigyázz a kalciumra.
2011. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.!:)
2011. jún. 15. 22:31
 9/9 Synesztro ***** válasza:
Ne haragudjon meg rám senki ezért, de látjátok is amit leírtok vagy szakzsargonból másoltok ki ennyi hülyeséget!Sztetek a csecsemők miért anyatejen nőnek fel?Igen tudom hogy az a tej nem = a sima tejjel.Szokványosan tény hogy a sima átlag mai tej, főleg ha nem "házi" akkor nagyon kevés tápanyagot tartalmaz, de nem tartanám haszontalannak!Sztem nem gond hogy nem fogyasztasz tejterméket,ez természetes mert mint fentebb írták, a tested tudja mit kíván,ez 1fajta ösztön is!Én pl nem eszem főzelékeket!Pedig hatalmas mennyiségű vitamintól stb vonom meg így a testem de nem kívánom!1szerű, beszerzem máshonnan!Változatosan étkezz és kész!Semmi bajod sem lehet!
2011. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!