Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szemölcs ellen valami gyors...

Szemölcs ellen valami gyors és hatásos módszer?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 16:26
 1/10 anonim válasza:
Menj be a gyógyszertárba és ott van valami szemölcsre ami lefagyasztja a szemölcsöt. nem tudom a nevét de ha bemész és rákérdezel biztos tudni fogják. Meg elvileg a wartner szemölcseltávolító stift is használ
2012. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Karesz6969 ***** válasza:

Vérehukkó fecskefű szárát megtöröd és a kijövő nedvvel bekened.

Nagyságától függően 1-2 hét alatt elmúlik.

2012. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Karesz6969 ***** válasza:
vérehulló..bocsi elgépeltem:-)
2012. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
2012. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A leggyorsabb módszer az ha elmész és leszedeted, gyorsan lefújják és volt-nincs :)
2012. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Madár Pál válasza:
54%

Sósav

Egy idősebb katona ismerősöm hívta fel rá a figyelmem

arra hogy neki bizony meggyűlt a baja a szemölcsel mert

surranóban bizony nem könnyű elviselni.

Sajnos már fiatal koromban megismerkedtem evvel az aljas

szemölcsel. Néha kiharaptam mert a kezemen volt és

vérzett, nem nagyon tudtam mi az. Később viszont rájöttem

és kezeltetni szerettem volna. A kínok kínját szenvedtem

végig a bőrgyógyászaton ahol vérhólyagosra fagyasztották

a kezem egy borsónyi szemölcs miatt. Persze jöttek a

különböző cseppek és kencék, fecskefüvek. A börőm minősége jelentősem

leromlott a kezelésektől, de a szemölcs maradt és

terjedt.

Évekkel később már a péniszemen is találtam egy

kedves lány ismerősömtől kaphattam, de általában normális

lányaokkal voltam. A nemiszervi szemölcs szinte

törvényszerűen átterjed a végbélnyílás környékére is,

mint utólag kiderítettem és tapasztaltam.


Megoldás: A kezemen lévő szemölcsre gyufaszállal

háztartási sósavat cseppentettem úgy hogy a csepp

megálljon a szemölcs tetején. Vártam míg "megissza" és

addig cseppentgettem újra míg el nem kezdte irritálni a

bőröm körülötte. A legagresszívabb szemölcsöt is megöli 3 kezelésután. Lúggal mostam le vagyis szappanal.

A falloszomról már az első kezelés után lehaltak, ebben

az esetben fültisztító tampont használtam.

Ugyancsak a vébelem körül tükör és akrobata mozdulatok segítségével.


Hihetetlen hogy sehol nem találtam erről szóló tapasztalatokat, bár egy bőrgyógyásznak nem biztos hogy az érdeke. Meseszerűen hatékony, mindenkinek ajánlom.

2013. febr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 H. István válasza:

Nekem a péniszemen jelennek meg időnként szemölcsök, a következőket próbáltam:

- Condyline ecsetelő: sajnos csak vényre adják ki, a szemölcsöket teljesen eltüntette, viszont hetek - hónapok múlva ismét megjelentek. Naponta egyszer kell ecsetelni, így kb. 1 - 2 hét alatt múlik el a szemölcs.

- Vérrehulló fecskefü, Egaver: rám nem hatott, mintha semmit sem csináltam volna, még a javasoltnál gyakoribb ecsetelés mellett sem.

- A neten olvasott szigetelőszalagos módszer (vagy Tesa ragasztó, az erősebb): a felső réteg elfehéredett, levált, a ragasztón ott maradt a nyoma, de ennek eredményeként a szemölcs nem felfele, csak oldalra terjeszkedett :(

- Duofilm (szalicilsavas) ecsetelő: látszólag pillanatok alatt elfehéredik és lekaparható az elhalt felső hámréteg, de ténylegesen nem mindegyik szemölcsömet pusztította el, csak a kisebbeket. Írják hogy erre a területre túl erős, nekem az átlagosnál gyorsabban szoktak a sebeim gyógyulni, nem hagyott hegeket.

- Fagyasztás bőrgyógyásznál folyékony nitrogénnel: rögtön a kezelés után elég gyászos a kép, megdagad a kezelt terület ami hamar elmúlik, heti egyszeri kezelés nem ért el különösebb hatást, csak stagnálást, ezért inkább felírt az orvos egy nagyobb adag Condyline-t.


Ezek után jutottam el a Pál által írt sósavas kezeléshez, nagyapám a kezéről szedte le így a szemölcsöket. Addig folytattam az ecsetelést (háztartási, 5...15%-os sósavval), amíg el nem kezdte irritállni erősen a szóban forgó pontokat, ill. az egyik kisebb szemölcs teteje levált, és elkezdett vérezni. Kb. negyed óra múlva megdagadt az egész terület (ez csak a fityma bőre, se a makkon, de alatta nem volt szemölcsöm). A duzzanat még megvan, de a szemölcsök helyén csak sárga varr látszik.


Pál, (vagy aki még próbálta ezt a módszert), légy szíves írd meg neked hogyan reagált a bőröd a savra, mennyi idő kellett a regenerálódáshoz!

2014. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Madár Pál válasza:
100%

Nekem már csak egy rossz emlék a HPV okozta, vagy bármely más szemölcs, hála az Istennek és a sósavnak :) De nem vagyok naiv, tudom hogy a vírus már bennem van így az immunrendszerem gyengülésével újra előjöhetnek a tünetek, vagyis a szemölcsök. Az immunrendszer óvja meg az embert a vírusos szemölcsöktől, tüneteket kezelni sokféleképp lehet. Csak sósavat használtam, az összes szemölcsöm kezelésére. A nemi szerveknél és a végbélnél, érthetően gyengébb, vékonyabb a bőr, így ott óvatosabban kell ecsetelni és fontos hogy lehetőleg csak a szemölcsre menjen sósav, mert a bőrt csípheti, égetheti, irritálhatja.

Nem kell mindennap ecsetelni, meg kell várni míg a bőr megnyugszik és a szemölcs elkezd elhalni, fehéredni középen. Nem szabad durván kapargatni! Nem szabad hogy vérezzen! Tilos hogy vérezzen! Ha vérzik, terjedhet és akkor ő nyert. Természetes hogy a nemi szerven lévő, "puha" szemölcs sósavval érintkezve kidudorodik, szemmel láthatóan "szenved" a savas hatástól és fehéredni kezd. Ez a jelenség, perceken belül lejátszódhat. Ha a bőrre kerül és megfolyik a sósav, le kell törölni és újra, pontosan a szemölcsre cseppenteni. Ezt addig folytatni amíg nem érezzük hogy kellemetlen, a bőrnek. Kezelés után, célszerű szappannal lemosni a kezelt felületet és igény szerint testápolóval bekenni. A gyógyulási, pihenési idő változó. Vékonyabb bőrnél és testhajlatokban 3-4 nap vagy akár egy hét is lehet. Nem szabad siettetni, mindenki érzi hogy mikor regenerálódott a bőre annyira hogy a következő ecsetelést elvégezhesse. Ha egyáltalán szükséges.


Remélem sokaknak segítettem a tapasztalataimmal, ha igen, nyomj egy lájkot ;)

2014. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én i mindenképpen a SÓSAVAT javaslom.

Volt már vele dolgom.

Nem HPV, de lehet. Ez a szemölcsfajta az iskoláskorú gyermekeknél elterjedt és RAGÁLYOS ! Már pusztán a gyermek kezének megfogása is ránk terjesztheti a szemölcsöt.

SÓSAVAT (vagy lézert) ajánlok mindenképpen !

2019. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 soma9111 ***** válasza:

Tea fa olaj?

Ricinus olaj?

Almaecet ezek jók?

2022. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!