Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik, hogy másfél hete nem...

Létezik, hogy másfél hete nem tudok kimászni a torok és mandulagyulladásból?

Figyelt kérdés

Kaptam kétféle antibiotikumot (augmentin,zinnat). Elmentem másik orvoshoz,ő felírta a 3. antibiotikumot: lefloxin. Voltam fül-orr gégészeten,holnap megyek vérvételre. Szilárd ételt nem is nagyon tudok enni. Ez megy már lassan másfél-két hete. A nyelvemen vannak piros hólyagok,és fehér lepedék. A hőemelkedésem szinte állandó.

Mit tehetnék még? Teljesen el vagyok keseredve.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2012. aug. 22. 17:18
 1/5 lillakamilla válasza:

Te szegénykém! Hólyagok és lepedék? A fehér lepedék lehet szájpenész, az előfordulhat, ha sok antibiotikumot eszel, mert olyankor a gomba elszaporodik. A piros hólyagok, nem tudom, mutattad a dokinak? Nem vagy allergiás? Az is csinál erős torokfájást ilyenkor.

Én két dolgot tennék: hogy vérvételt csináltatnék, meg allergiavizsgálatot. A vérvételből kiderülhet, ha komoly baj van, az allergia meg csinálhat olyat, hogy lerakódik a cucc az orrmelléküregekbe és azért fáj mindig a torkod. Kifújni nem tudod, mert be van dugulva az orrod. De ez hamar kiderülhet, mert ha iszol kálciumot, akkor enyhülnek a tünetek, akkor az allergia. Meg bevallom, elmennék másik orvoshoz is. Mert az lehetetlen, hogy harmadik antibiotikumnál nem mond semmit, csak ad még egyet... Mondott legalább valamit?

2012. aug. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Laborvizsgálatot csináltunk,hetfőn lesz meg az eredmèny,akkor megyek vissza a fül-orr-gégészhez,de úgy,hogy ő azt mondta,hogy látja a gyulladàst,az sztk-s orvos pedig azt,hogy tünetmentes vagyok. Alig várom,hogy hétfò legyen ès hogy történjen valami. Nagyon gyenge vagyok,csak fogyok. Enni alig bírok,folyamatos hőemelkedésem van. Éjszaka semmit nem aludtam,csak forgolódtam. Fáj a torkom,a detekam,a lábaim. Remélem nem kapott el a reumás láz. Csak a végén nehogy kivegyèk a mandulámat.
2012. aug. 25. 08:54
 3/5 lillakamilla válasza:
Szegénykém, gyógyulást! A véreredményedben benne lesz, ha van valami, de szerintem nem normális, ha folyton lázas vagy. Mennyi a lázad?
2012. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Általában olyan 37,5 körül van. Nem tudom már,hogy mit csináljak. A gyógyszerekkel már leálltam. Teljesen kikészült a gyomrom. A tanácsodra pedig ittam kàlciumot. Mit tehetnék még? 2 hete itthon vagyok táppénzen.
2012. aug. 25. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom elmult...
2012. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!