Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Imurant szedek, ráadásul...

Imurant szedek, ráadásul nagyon sok anyajegyem van, és egyre több. Van okom félni a bőrráktól? Menjek bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Az Imuran betegtájékoztatójában le volt írva, hogy kerülni kell a napot, mert növeli a bőrrák esélyét. Emellett egyébként is egy tipikus világosbőrű vagyok, rengeteg anyajeggyel, és egyre több van, kb 100-at számoltam a testemen. A legtöbb kicsi, de van 1-2 fél cm-nél nagyobb átmérőjű is. Eddig fel sem tűntek annyira, de most felfigyeltem rá, megszámoltam, és nagyon meg vagyok ijedve, mert a sok anyajegy rossz előjel a bőrrákra nézve. És hogy teljes legyen a kép, nagyapám bőrrákban halt meg...

Mennyire van okom félni? Menjek el orvoshoz?



2012. aug. 25. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Elmehetsz egy bőrgyógyászhoz, de ha nincs semmi bajod, akkor minek? Az anyajeggyel akkor kell foglalkozni, ha megváltozik, megsérül. A sok anyajegy miatt, meg a fehér bőrűséged miatt tényleg jobban kell odafigyelned a napozáskor. De ezért nem kell állandóan stresszben élned. A nagypapa meg lehet, ezt nem vette figyelembe.
2012. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudom mind a 100-at számontartani, hogy melyik változik-e meg, hol keletkezik új... vagy amikor már nagyon nagy gond van, elváltozás, azt észrevenném, de az már lehet hogy kicsit késő.

Eddig nem is nagyon jutott eszembe, de ma tényleg bestresszeltem ezen.

2012. aug. 25. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!