Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire veszélyes a kutyahara...

Metrum kérdése:

Mennyire veszélyes a kutyaharapás?

Figyelt kérdés
A napi kocogásom során rámtámadt három kuya. Az egyik kicsit megsebesítette a vádlimat, nem mélyen, felületes a seb, inkább karcolásnak minősül talán. Szerencsére nagyobb bajom nem lett, de most parázok, mert nem találtam meg egyelőre sem a kutyát, sem a gazdáját. Mindenképp el kellene mennem veszettség elleni oltásra? Úgy tudom, az sem veszélytelen.
2012. aug. 25. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Azonnal orvoshoz kellett volna fordulni. A veszettség elleni oltást a legvégső esetben adják be, de a kutyák szája tele van mindenféle baktériummal meg ki tudja, hogy mivel. Akár veszett is lehetett.


Mindenképp menj el orvoshoz!

2012. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ajjaj, remélem még nem késő! Azért fertőtlenítettem azonnal szappanos vízzel, majd bekentem Betadinnal. Az orovos is nagyjából ezzel fertőtlenítette volna. Igazából a veszettségtől félek nagyon, de az oltás is állítólag kockázatos.
2012. aug. 26. 00:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Kockázatos, de a veszettség általi halál még rosszabb. Mondom, csak a legvégső esetben oltanak, először megpróbálják ők is felderíteni a kutyát, csak erre nekik azért jobb módszereik vannak, pl. rendőrség, mindenféle nyilvántartás.
2012. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még ezt sem hallottam, hogy szappanos vízzel fertőtleníteni!

Engem legalább ötször harapott meg kutya és komoly sebek voltak, de szerencsére kutya bajom sem lett. Ha nincsen begyulladva a seb, akkor nem vészes. De amúgy orvos.

2012. aug. 26. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!