Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap délután játszottam egy ismerősöm amstaff-jával, és mivel a kutya panelban van, nincs lejáratva, nem mozog eleget ezért néha bepörög.. Tegnap simogattam a kutyát, és egyszer csak nagyon durván belekapott a csuklómba, több helyen is. Sikerül leszedni a kezemről úgy, hogy komolyabb sérüléseket nem okozott. ( Csak karcolások meg pár zöld - kék folt )

De azóta valahogy nem érzem jól magam.. az egész karom fáj (Az alkaromat kapta el, de még a vállamban is érzem ezt a különös izomfájdalmat..)

Emellett még rosszul is vagyok egy kicsit .. émelygek.

Nincs olyan seb rajtam ami vérzett volna, vagy akármi, így nem tudom hogy mitől vagyok rosszul.. ötletek esetleg?



2012. aug. 3. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
nyugi, nem te vagy az egyetlen hipochonder.
2012. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem kitaláltam, tényleg nem vagyok valami fényesen ...
2012. aug. 3. 12:03
 3/16 A kérdező kommentje:
És ha kérhetném a későbbiekben, ha normális kérdésre normálisan nem tudsz válaszolni, akkor inkább ne tedd..
2012. aug. 3. 12:05
 4/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Hát nem hiszem hogy a kutyaharapástól lennél rosszul.

Én ezzel a kutyával nem haverkodnék a továbbiakban, nehogy nagyobb baj legyen.

A karod fájhat attól,hogy önkéntelenül,reflexből megrántottad amikor a kutya megfogta.

Az émelygés biztosan nem ettől van.

2012. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A fájadalomnak vannak ilyen tünetei!

Ha az a kutya bántani akart volna akkor már nem lenne karod!

2012. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4%

Most nem megijeszteni akarlak.

Pont tegnap láttam egy olyan valós történetet feldolgozó filmet, amiben egy csajt harapott meg egy denevér. 3 hét múlva rosszul lett, émelygett és fájt a karja, amelyiket megharapta. Elkapta a veszettséget, amire azt mondták a dokik, hogy 100% halálos. Új módszert találtak ki, mesterséges kómában tartják, amíg a teste legyőzi a kórt. Pár hétig mesterséges kómában volt, túlélte, de több hónapba telt, amíg újra beszélni és járni tudott.

Erősen ajánlom, hogy sürgősen kérdezd meg az ismerősödet, van-e 1 éven belüli veszettség oltása a kutyának. És irány a doki.

2012. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"2005-ben, Jeanna Giese, 15 éves, volt az első aki túlélte a veszettséget. Hat nap után az immunrendszere elegendő antitestet termelt, hogy legyőzze a vírust.

A központi idegrendszeri tünetek kialakulása után sorozatoltással már nem kezelhető a betegség, de az ún. Milwaukee protokoll sikeres alkalmazása történt hat esetben. Ennek lényege, hogy a betegeket hosszabb ideig mesterségesen kómában tartják, arra a feltevésre alapozva, hogy a központi idegrendszer működésének ideiglenes „kikapcsolásával” a beteg életben tartható addig, amíg a szervezet természetes védekezőrendszere elpusztítja a kórokozót."

forrás: Wikipédia

2012. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jaj ne ijesztgessétek már! Írtad, hogy nincs seb a karodon, ergo nem érintkezett a véred a kutya nyálával-> NEM lehetsz veszett.
2012. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
A karján nem volt seb! És Magyarországon gyakorlatilag nincs veszettség. Ne ilyesztgessétek már szerencsétlent....
2012. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De karcolások vannak. Az elég.
2012. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!