Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szemölcs eltávolítására mi a...

Szemölcs eltávolítására mi a legjobb mód (az orvosnál lefagyasztás mellett)? 18/L

Figyelt kérdés
már 3 éve vannak szemölcsök a talpamonm lábujjaim között, és egy a kezemen.. semmivel nem tűnnek el.. :( segítene valaki, ha tud valami jól bevált módszert?
2012. szept. 6. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te magad leírtad a választ: ha semmi ecsetelő v. kence nem használ, akkor egyéb beavatkozásra van szükség, hogy megszabadulj a szemölcsöktől. Lefagyasztás, vagy kimetszés jöhet szóba.
2012. szept. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ne műttesd, ne fagysszák!!!


ezt bemásoltam:

"Ha szemölcsei vannak, rendszeresen járjon bőrgyógyászhoz, mert vannak olyan kezelések, mellyel ugyan lassan, de el lehet tüntetni. Nem a műtét, fagyasztás az első ellátás."


Tapasztalatból írom, hogy nekem kivágták, és nagyon fájdalmas, és hosszú a gyógyulási ideje.


Egy másik szemölcsöt hosszú ideig kezeltem, és szebb a helye, mint a kivágásnak, és nem is fájt.


Legfontosabb, hogy belülről és kívülről egy időben intenzíven, hosszú ideig kell kezelni, ez kitartást igényel.


Ezalatt a link alatt sok hasznos tanácsot találsz:


[link]


ismét másoltam:


"Sebészeti beavatkozás [szerkesztés]A szemölcs kivágása sebészi úton gyakran nem a legjobb megoldás. Az operáció ugyanis sokszor érint olyan területeket, ahol problémás ez az eljárásmód, ráadásul az sem példanélküli, hogy a fájdalmas eljárás után újból megjelennek a szemölcsök az egyszer már kezelt sebhelyes területen."


A felvitt krémek ne érintkezzenek ép bőrfelülettel.


Kitartást.

2012. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem nemrég azt mondta a doki hogy csakis a lézeres kiégetés az egyetlen módszer, és tény, korábban ez hatásos is volt, na most meg egy másik azt mondja nekem, hogy le kell fagyasztani, nincs más megoldás. tényleg annyira fájdalmas? és ha a körmöt érinti, azzal mit csinál? azt is bántja?
2013. febr. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem már régóta van a kezemen két szemölcs, és már vagy másfél éve fagyaszják, de nem történik semmi. Én szerimtem kivágatom.
2016. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem nem nem szabad kivágatni! a vírusszemölcs pont úgy terjed a legjobban, ha vérző sebes nyílt helyet hagysz neki! természetesen vissza fog jönni egy az egyben!


Akkor már fagyasztás, bár ez sem tökéletes módszer, jelenleg én a lézeres égetést tartom a legjobbnak (és még így is sokszor visszajön sajnos, mivel ezen szemölcsök gyökere iszonyú mélyen tud lenni, nem lehet elég mélyen beégetni ahhoz, h ténylegesen ki tudd irtani).

Az acetylsaliciles ecsetelgetés (Verrumal) még hatásos szokott lenni, de ez is hosszú folyamat, és bizony alaposan a szemölcs alatti szövetrétegekbe is bele kell maratni, hogy tutira menj (és persze így se tuti, de az esély nő). Úgyh én elsőként ezt ajánlanám, és ha semmi javulás vagy visszajön, akkor a lézeres kiszedés, de az a gond h többségében ez se oldja meg (abszolút helyfüggő amúgy).

2016. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebbi kérdés, de hátha valakinek még hasznára válik. Nekem vagy 10 db volt a kezemen, mindent kipróbáltam. Wartner, duofilm, vérrehulló, banánhéj, tapasz meg mindent amit találtam a témával kapcsolatban. Másfél év és semmi nem segített. Már tökre lemondtam az egészröl. Aztán elkezdtem ricinusolajjal kezelni a hajam mert nagyon törékeny, igy ázott benne a kezem minden harmadik nap és elkezdtek gyógyulni. Így hát kenegettem rá és eltüntek. Ennek 8 hónapja. Egy próbát mindenképp megér. Hàtha másnak is ez válik be.
2018. aug. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
csak a laser. fagyasztás egyáltalán nem jó megoldás.
2018. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 soma9111 ***** válasza:
A ricinus olaj gyógyította meg? 😮
2021. okt. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Verrumal csakis !


de nem írtad, milyen szemölcsök. ha vírus, akkor Verrumal., és csak második helyen a laser. fagyasztani semmiképp.

ha nem szemölcs, akkor kimetszés.

2021. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!