Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet hőemelkedésem...

Mitől lehet hőemelkedésem másfél hónapja?

Figyelt kérdés
Mandulagyulladással kezeltek,akkor sem volt lázam,csak hőemeljedésem. 37 és 37,5 fok között. Voltam vérvételen,vettek a torkomról is mintát,de minden eredmény megfelelő volt. Szedtem antibiotikumokat is. Most megint pirosnak látom a manduláimat. Mit tegyek? Mitől lehet ez az egész? Neocitran segíthet?
2012. szept. 16. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

A testhőmérséklet egyénenként változó lehet. Normálisan mennyi a hőd? Szoktad mérni? Ha ez most nálad "kóros", akkor érdemes kivizsgáltatni mi okozhatja (góckutatás). A hőemelkedés, láz mindig valaminek a tünete, önmagában nem betegség.

A NeoCitrán influenzaszerű tünetekre való, ne szedd csak a torkod pirosságára.

Ha minden eredményed megfelelő volt, miért kaptál antibiotikumot? Lehet, hogy ezzel csak elmaszkoltak valami egyéb fertőzést a szervezetedben.

Lehet, hogy megint indul egy vírusos fertőzésed.

2012. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

nem lehet hogy elkaptál valami fránya vírust és lázad van ?

én a helyedben elmennék mégegyszer orvosnál

2012. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Furcsa,hogy reggel normál a testhőm. 36,6 körül van. Mert tüszős volt a mandulám. Ezért kellett az antibiotikum. Beszedtem és csak rosszat tapasztaltam. Nem tudom mi lehet ez. Most béres cseppet és c vitamint szedek. Hová forduljak?
2012. szept. 16. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt írtad jó volt a laborod. Tüszős mandulagyulladást baktériumok okozzák. A bacis fertőzés kimutatható a vérből, mert megemelkedik a CRP érték. Csak a magas CRP esetén indokolt az antibiotikum. Mellesleg a bacikat a torokleoltásból ki lehetett volna tenyészteni (kivéve, ha nem volt megfelelő a levétel, v. a kikenésig nem tárolták megfelelően).
2012. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk most fájnak az izületeim is. Mit vegyek be? Holnap nekem dolgozni kell menni. :(
2012. szept. 16. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha az ízületeid is fájnak, tartósan hőemelkedésed van, tényleg kivizsgálás! Akár autoimmun betegség kezdete is lehet!

Ha esetleg van otthon Naprosyn, azt vegyél be (ízűletre).

2012. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kb 2 napja fájnak az izületeim. Nincsen sajnos. Szerintem aspirint veszek be. Igen,a laborom jó volt. Köszi szépen a válaszokat.
2012. szept. 16. 18:54
 8/8 Szabosa25 válasza:

Nekem is hasonló problémám volt és van is!

Sajnos az állandó hőemelkedés lehet az idegességtől, stressztől is! Amikor az ember sokat foglalkozik magával és méri a lázát, az eredménytől már tudat alatt is tart egy kicsit, ezért a testhő megemelkedik és hőemelkedést produkál! Én voltam vizsgálatokon, laborban, röntgenen, belgyógyászaton és minden leletem negatív lett! Hála Istennek! A vér eredményeim, mintha az adott értékhatárok közé lettek volna állítva, tehát tökéletes lett.


Próbálj stresszmentes életmódot élni, igaz nem könnyű ebben a világban, mert minden el keseríti az embert(pénztelenség, sajnos nálam vannak hónapok, amikor szinte csak kudarcok tömkelegét kapom)

2012. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!