Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha kullancs elleni védőoltást...

Ha kullancs elleni védőoltást kap valaki, a kullancs meg se tud maradni a bőrfelületen, vagy az oltás csak a fertőzéstől véd? Ha a kullancs így is bennemaradhat az emberben, mi történhet?

Figyelt kérdés
2008. máj. 15. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás csak az agyhártya-gyulladás ellen véd, Lyme-kórt még kaphatsz, de szerintem annak a tünetei hamar megjelennek.
2008. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos vitaminok,amiből,ha több van a véredben,akkor nem szeretnek annyira a kullancsok,amúgy gondolkozz egy picit logikusan,és rá fog sz jönni, hogy beléd mehet-e a kullancs.


Bennmaradós rész.Ha már belédment,akkor az pont elég,hogy megfertőzzön.Ez nem idő függvényes dolog.Ki kell szedni,amit te is megtehetsz simán otthon.Nem baj,ha bent marad a feje hamar kilökődik.Ha nagyon aggódsz,akkor tedd el egy üvegcsébe néhány napig,és ha a harapás helyén nagy piros folt kezd megjelenni(több centisről beszélünk,esetleg be is dagad)akkor kullancsostól fordulj orvoshoz.


Mellesleg megjegyzem,hogy szerintem kicsit fel van fújva ez a téma,jobban mint a komolysága engedné,de ez a 21. századi ember,aki mindenben csak a halálos kórt látja,és közben elfelejt élni,mert annyira fél.

2008. máj. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellen véd az oltás. Beléd megy a kullancs, de legfeljebb Lyme-kórt kaphatsz tőle, amit észreveszel és antibiotikummal kezelik. Ennek a tünete viszont nem duzzanat, hanem "térképszerű" piros folt a széle jól körülhatárolt, de szabálytalan és a közepe nem olyan gyulladt, mint ahogy előttem írták.Ha gyulladst, duzzadt, az a kisebbik baj, az csak azért van, mert a kullancs nyála, vagy esetleg a bennszakadt feje irritálja a bőröd. Ha bennmarad a feje, nem nagy baj, a szervezeted kilöki, mint egy szálkát.

Az oltást szerintem érdemes beadatni, mert az agyvelőgyulladás komoly is lehet, maradandó károsodás is maradhat utána (hogy arról már ne is beszéljünk, hogy akár bele is lehet halni).

Aki szerint fel van fújva a dolog: Igaz, hogy viszonylag kevés ember lesz beteg (bár Lyme-kóros nem is olyan kevés!) , de ha abban a kevésben benne van a gyerekem, akkor engem nem vigasztal, hogy nincs sok beteg. (Megjegyzem épp azért hívják fel a figyelmet, mert egyre több a fertőzés). Szóval ha a kevés beteg egyike pont az én fiam, akkor nekem lehet mondani, hogy ne fújjam fel, mert csak kevesen fertőződtek meg, én nem leszek tőle boldogabb.

Úgyhogy én inkább beolttatom a fiamat is és magamat is.

2008. máj. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kullancs ellen megfelelő öltözékkel és kullancsriasztó sprayvel lehet védekezni. Minden más porhintés.


Öltözékről kirándulóoldalakon találsz bőséges anyagot, kullancsiasztóval pedig teli vannak a boltok.

2008. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!