Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sclerosis multiplex. Tapasztal...

Sclerosis multiplex. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna ez a kérdés akiket érint ez a betegség. MOst gyanakszom rá , hogy nekem is az van. A google által kiadott oldalakat már szinte végigolvastam mindet. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinél milyen tünetekkel kezdődött, milyen vizsgálatokat csináltak nála, milyen hatással van az életére, stb. Előre is köszönöm.
2012. szept. 19. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tesomnál 22 évesen jelentkezet először látás problémákkal egyik napról a másikra kancsal lett ekkor derült rá fény, ez után valamilyen kisérleti gyógyszer programba került azóta nincsenek komoly tüneteti de a gyógyszer erősen hatott a személyiségére.

Szteroidos gyógyszerektől erőszakos, ideges, depis lett.

Én 26 évesen éreztem a bal karom és a jobb lábam időszakos zsibadását ritkán történ nem is gondoltam rosszra. Aztán idővel feltünt hogy eltünt az étvágyam ettem volna valami finomat de egyszerüen semit nem kivántam, gyengült a kezem nehéz volt a szatyor cipelés.

Aztán a nyári kánikulában való sétálgatáskor erős fájdalmat éreztem ekkor fordultam dokihoz, aztóta egyre kevesebbet mozgok.

Neked is csak azt tánácsolom hogy nagy melegben ne túráz, ne sétálgas ne hevüljön túl a szervezeted az csak rontja a gyúladást.

2012. szept. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes stresszelned. A tünetek változatosak. Legtöbb esetben nincs semmi baj, de ha azzal foglalkozol az nem jó. a diagnózishoz vizsgálatok kellenek. MR stb.
2012. szept. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos nem emlékszem.
2012. szept. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az MRI vizsgálat határozta meg. Látóideggyulladással kezdődött. Kérdező, nem neked kell gyanakodni rá, hanem majd a vizsgálatok igazolják be - vagy nem. Ez nem olyan betegség, hogy kikeressük a google-ból.

Az mri vizsgálat után kezdődnek a komoly vizsgálatok, lumbálás meg ehhez hasonló finomságok.

2012. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább menj orvoshoz.

Eléggé változatos a tünete, így mindenkinek más a tapasztalata róla.

Egyik rokonom is az. Ő külföldön él. Emlékszem többször volt olyan, hogy kórházba bekellett vinni mert rosszul lett olyan erősek a tünetek. Bár most 2 éve kb. semmi baja mert van 4-5 dolog amire azt mondják, hogy jót tesz neki és mindet csinálja.

2013. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző! Meg tudnád mondani h mi az a 4-5 dolog?


Nekem pár éve gyanakodtak rá, nem éreztem az ujjbegyeimet, jött az MR, majd azt mondták nem lehet ebből megállapítani,azóta semmi. Azaz gyakran félre mondok szavakat függöny=szőnyeg, és sok betűt tévesztek,összevonok szavakat. Eddig diszlexiám nem volt (az kialakulhat?) S most ismét elkezdtem rettegni (rossz ha kételyben kell élni) pajzsmirigy gyulladásom lett és azóta már fáj a fejem alsó jobb oldala és a vállam is. Szerintetek???

2013. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A stresszmentes életmód ebből az egyik, amit nagyon-nagyon nehéz ennyi hüe emberrel 1-1 adott társaságban megvalósítani. Vannak, akik direkt idegesítenek, mert iígy tudják kiélni magukat.

Milyen a hatása az életemre, ahogy a kérdés egyike szól? Mindent lebombázott, minden tervemet. A vőlegényem lelépett, se baba, se család, nem baj, majd lesznek macskéim, azok legalább nem fogják örökölni ezt a betegséget.

2013. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!