Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pillanatragasztóval be lehet...

Colt kérdése:

Pillanatragasztóval be lehet ragasztano egy vágott sebet?

Figyelt kérdés
Ha pl. felhasítom a kezem-lábam vagy akármit, akkor ha belecsöpögtetek pillanatragasztót, azzal de tudom ragasztani a sebet? Vagy csak ártok vele? Megmérgezem a vérem?
2012. nov. 8. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem tudod a választ saját magad is...

Talán még egy 9 éves gyerek is tudja...

2012. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez elég hülye ötlet volna,ne csinálj ilyet.
2012. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Anyám!!!!

Összeégetné a sebet.

Használj sebtapaszt vagy azt a kis ragacsot amivel a sebeket húzzák össze.....

2012. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
inkább ne próbáld meg, szét fogja marni a sebed az erős ragasztó.
2012. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
A világháborúban bevett gyakorlat volt, de akkor sem a sebbe közvetlenül, hanem egy gézre, és az fogta össze a sebet, hogy ne kerüljön bele a sebbe. Még az okozott esetleges mérgezéssel is több esélye volt a sérültnek, mert nem vérzett el, volt esély később megmenteni. Otthon feleslegesen tennéd ki magad ennek, bár nagyon vészes esetben alkalmazható lehet a megmentésre.
2012. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Vannak olyan pillanat ragasztók, amit a sebészek használnak. Ezek azonban nem a közértek pénztárainál kaphatóak.

Ne próbálkozz ezekkel, annak ellenére sem, hogy ha a kezedre kerül, és a két ujjad összeér, akkor valóban összeragad az ujjad. Azok a ragasztók steril anyagokból készülnek, amit kereskedelmi forgalomba nem hoznak. Ilyeneket azt hiszem, hogy a Henkel gyárt.

2012. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

asszem értem. Extrém helyzetben lehet csak használni és akkor semm a sebbe, hanem csak a felszinére. Köszönöm 5.-6. nak

aZ 1.-2. nem köszönöm a hozzánemértést. Csak akkor válaszot ha tudsz jó megoldást máskülönben egy szegénységi bizonyítványt állítasz ki magadról, hogy még a kérdést helyes elolvasása ill. értelmezése semm sikerül.

2012. nov. 9. 07:32
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

sebészeten is használnak bőrragasztónak cianoakrilátot. vagyis pillanatragasztót. Alig különbözik a bolti pillanatragasztótól.


Igen, határozottan lehet használni. Nem mérgező.

Sőt nagyon szép sebgyógyulást eredményez vágott sebeknél!


nálam egy ilyen esetből kifolyólag az elsősegély dobozban van a helye!

2016. dec. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy a pillanatragasztó vízzel (vérrel) érintkezve azonnal megköt!

Egy rövid ideig hagyd a sebet vérezni, hogy a szennyeződések kimosódjanak. Ha van víz, mosd ki vele.

Szárísd meg a seb környékét.

A nyílt sebet finoman nyomd össze, a bőr ne gyűrődjön meg.

Tegyél a seb környékére szövetdarabot (géz, póló, ami van). A ragasztót csepegtesd a seb köré a szövetre, ne rá!

Ha erősen vérzik összeillesztés közben, akkor helyezkedj úgy, hogy a vér útja ragasztáskor a sebbel párhuzamos legyen, így a ragasztás nem kritikus helyen fog meggyengülni.


Tapétavágóval vágtam meg a combom munka közben, hirtelen ezt tudtam kihozni a körülöttem lévő eszközökből. A seb alig felfedezhető heggel gyógyult. A mélysége 5mm körüli, és úgy 3cm hosszú lehetett.

2021. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2023. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!