Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha péntek óta lázas vagyok és...

Ha péntek óta lázas vagyok és nagyon fáj a torkom és a fejem, ezzel elmenjek az ügyeletre, vagy várjak holnapig?

Figyelt kérdés
Reméltem mára jobban leszek, de nem. Holnap mar csak a ketevesemmel együtt tudnek elmenni az orvoshoz. A kerdes azert merult fel, mert felek, hogy ennyivel elhajtanak az ügyeletről.
2012. dec. 9. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem hajtanak el, kérdés van-e erőd várakozni stb. Én a 16 kerben lakom és itt nagyon kényelmes elmenni az ügyeletre, de túl sok mindent nem tudnak csinálni. Antibiotikumot nem is biztos hogy fel tudnak írni, lehet csak lázcsillapítót vagy eldöntik mennyire súlyos a dolog és kell-e kórházba menned, de elárulom hogy nem kell. Mert az éreznéd. Én két havonta vagyok lázas (40 fok, torokgyulladással) és én sem megyek be kórházba. Persze ha gazdag lennék, jót tenne egy sóoldatos infúzió, plusz monitorozás magas láz közben, hogy gyorsabban és biztonsággal gyógyuljunk, de ez nagyon komoly luxus. Nézd bele a torkodba, ha látsz fehéres lepedéket, vagy bármit ami gennyes, vagy fehér akkor lehet hogy kell antibiotikum. Ha semmi ilyesmit nem látsz akkor felesleges szedned, de komolyan. Nekem 5 napig tartanak ezek a lázas állapotok. Szóval, ha a lázad nem magasabb mint 39 és nincs fehéres cucc a torkodban akkor nyugodtad adhatsz még magadnak KÉT napot a teázásra és a szenvedésre. GYÓGYULGASS
2012. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami még kincset ér: Sós vizet inni (lehajtani) nem a torkodra, hanem mert jót tesz a só ahogy felszívódik. A sok folyadék, c vitamin ilyenkor annyira nem segít, nem akkora csodaszer, de nem is szabad lebecsülni. SZELLŐZTETÉS, nagyon sokat számít. Hidegrázás közben ha fölfelé megy a lázad akkor felesleges bevenned tablettát, meg kell várni amíg eléri a maxot. Az evés, könnyen emészthető ételek. Ilyenkor nem eszik az ember pedig sokkal több energiára van szüksége a testnek mint általában, viszont az emésztés nehézkes. Egy jó krumplipüré, rizs, ilyesmi.
2012. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Lementem, nem volt senki rajtam kívül és egy nagyon kedves orvos volt. Kaptam antibiotikumot és egy erősebb fájdalomcsillapítót.
2012. dec. 10. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!