Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy annyi...

Miért van az, hogy annyi vitamint szedek ami 10 emberre is elég lenne, mégis megbetegszem?

Figyelt kérdés
Kicsi koromtól kezdve, iszonyú beteges voltam. De már jó pár éve oda figyelek magamra, extrán felöltözök, egy hajmosás után is sapit veszek fel télen, rengeteg vitamint szedek mégis állandóan elkapok valamit?? A sors fintora hogy gyűlölök beteg lenni, folyton kézfertőtlenítővel rohangálok mindenhova, utálom a bacikat és kicsit hipochonder is vagyok... Tudom hogy gyenge az immunrendszerem de ezt hogy máshogy lehet "gyógyítani" mint sok vitaminnal és rendes táplálkozzással?!
2012. dec. 11. 12:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszertárakba abszolút nem járok mert félek hogy elkapok valamit. Ha valaki köhög vagy tüsszög mellettem, legszívesebben kirohannék a világból. Eleinte valószínűleg bebeszéltem magamnak a betegséget, bevonzottam. De erre már tudatosan oda figyelek, ha egy kicsit kapar a torkom, próbálom azt mondogatni hogy csak kevés a pára és nem betegség.
2012. dec. 11. 12:29
 2/5 anonim válasza:
Talán pont ez a túlzott érzékenység lehet az egyik oka, hogy folyton összeszedsz valamit. Az egészségnek csak egy összetevője a helyes táplálkozás, de a szerepe manapság fel van nagyítva, hiszen óriási üzlet. Az egészséghez a következők kellenek: Sok mozgás; napi szinten legalább fél óra, ha lehet friss levegőn, ami lehet intenzív séta is. A következő: sok napfény, ami ugye most nehezen kivitelezhető. Jó társas kapcsolatok, és ezek mellé jön a helyes táplálkozás, ami nem igazán a rengetegféle táplálkozás kiegészítő bevitelével egyenlő. Sokkal inkább azzal, hogy minden nap egyél zöldséget, gyümölcsöt is. Fontos lenne, hogy ne legyél annyira érzékeny alkat, próbálj kicsit talpraesettebb, "tűzről pattantabb" lenni, mert a lelki alkatod jelenleg nagyban hozzájárul ahhoz, amit leírtál.
2012. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Julie S ***** válasza:

És mondd csak, D vitamint is szedsz? Ha nem, akkor ideje elkezdeni. Ha igen, akkor meg vajon eleget? És még ha ez is igen, akkor mit is jelent számodra a "rendes" táplálkozás?


Amúgy pedig valóban, a rendszeres testmozgás is fontos az egészséghez.

2012. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amit leírtatok az mind megvan. Napi rendszerességgel sétálok több mint fél órát, mert sétáltatom a kisfiamat. Szedek vasat, folsavat, szinte az összes betűs vitamint, plusz Calciumot, Magnéziumot. Zöldséget, gyümölcsöt eszek minden nap mert szoptatok. Kell a vitamin és rendes táplálkozás, különben nincs tejem. Nem szorongok, vannak barátaim, a férjemmel egyre jobb a kapcsolatunk, a lelkem tökéletesen rendben van hál'Istennek.


Az igaz, hogy a szüleim, amikor én 4 éves voltam elváltak. Lelkileg beteg voltam, ez kihatott az immunrendszeremre is és emiatt voltam állandóan beteg, rengeteget hiányoztam az iskolából. Pszichológushoz jártam sokáig. Aztán rendeződött az életem és minden oké. Apukámmal és anyukámmal is jó a kapcsolatom. Szóval ötletem sincs mi okozza a betegséget.

2012. dec. 11. 14:45
 5/5 Julie S ***** válasza:

Az azért számomra még mindig kérdés, hogy vajon melyik vitaminból _mennyit_ szedsz... Mert az, hogy mindent szedsz még nem jelenti azt, hogy a számodra szükséges mennyiséget szeded belőle. De az is lehet, hogy nem megfelelő arányban szeded. Illetve lehet felszívódási zavarod is. Akkor meg feleslegesen szeded a cuccokat. (Mellesleg a szoptatás eleve megcsappantja az anya energiáit.)


Én is beteges voltam nagyon sokáig. Aztán a glutén- és laktózmentes étkezéssel, illetve a megfelelő mennyiségű vitamin szedéssel minden problémám odébbállt és ma már vígan kirohangászok akár a mínuszokban is egy szál pólóban a kertbe, ha úgy adódik. Ezen kívül rengeteg bacit megeszek, mert nem mindig adódik alkalmam kezet mosni, gyümölcsöt megmosni. És teljes lelki nyugalommal vagyok egy légtérben bárkivel, aki influenzás. És nem leszek beteg. :) Pedig még emlékszem azokra a telekre, amikor a megfázást váltotta a fülgyulladás, majd azt az influenza, majd azt a torokgyulladás, aztán az újabb megfázás, arcüreggyulladás és így tovább...

2012. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!