Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Láz és herpesz. Mi a teendő?...

Láz és herpesz. Mi a teendő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elöljáróban mondom, hogy nem feküdtem össze mindenkivel, stabil kapcsolatban élek jó ideje és páromnak augusztusban volt egyéb okokból szerológiája, ahol nem találtak herpesz vírust.


Korábban már volt a számon herpesz.

Három napja lázas vagyok, és két napja herpesz-csoportok jöttek ki a nemiszervem környékén és fehéres folyásom van.

Az immunrendszerem legyengült és hamarosan menstruálok.


Azt szeretném megtudni, hogy a lázam az a herpesztől van, vagy a láz miatt jött ki ott, ahol?

kb mennyi idő az, ameddig elmúlik-illetve, ha nem múlna el, akkor bőrgyógyászhoz, nőgyógyászhoz vagy háziorvoshoz forduljak vele?


Elnézést a hosszúságért, a válaszokat köszönöm


2012. dec. 12. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
szia, én is jártam hasonlóan. A herpesztől vagy lázas és 7-10 nap alatt tombolja ki magát múlik el.
2012. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia. ne aggódj a herpsez nem csak nemi úton terjed. én két éve azért kaptam el mert folyamatosan meg voltam fázva bő két héten keresztül és le volt gyengülve már tőle nagyon a szervezetem és elég volt hozzá a kolesz wc is akár - dokihoz mindenképpen menj el, mert lehet rosszabb lesz a fájdalom (én már sirva várakoztam a dokinál annyira fájt pedig akkor még csak két napos volt) nőgyógyászhoz kell vele menni, ő irat rá kenőcsőt, illetve elküldhet vizelet vizsgálatra. ami ajánlot: kóla, tea rengeteg fogyasztása, a vizelet hajtás miatt (sokat kell pisilni) illetve patikában lehet venni kamilla teát és azzal a nemi szerv lemosása... plusz fájdalom és láz csillapító. engem anno két hétre irt ki a doki ami azért volt jó mert utána már volt rendes fűtés koleszba... de azt mondta hogy amugyis egy hét a minimum
2012. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A herpeszt vírus okozza és egy vírusos fertőzés tud lázat csinálni, szóval lehet attól a láz.

Viszont amit tanácsolok, hogy azonnal fordulj orvoshoz, mielőtt még nem jön meg a vérzésed, vizsgáljanak meg és adjanak kezelést, mert ha megjön a vérzésed, akkor nem tudsz orvoshoz menni. Mert akár még más jellegű dolog is lehet odalent és inkább bőrgyógyászhoz menj szerintem.

Amúgy bármi, ami megjelenhet a szádon, sajnos megjelenhet a nemi szerveden is, nem kell, hogy bárkivel összefeküdj. És ilyenkor nagyon-nagyon figyelj a tisztálkodásra, a gyakori kézmosásra.

2012. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. nőgyógyászhoz menj. egy Telviran neű gyógyszer fog adni jó eséllyel. Ettől valamivel hamarabb zajlik le az egész. A sok folyadék tényleg jó, de azért mikor annyira fájt, akkor nekem nem volt semmi kedvem elmenni pisilni, kakilni meg főleg, mert a popóm is sebes volt...

amit még tudsz csinálni, nekem bevált, hogy veszel halolaj kapszulást, amiben nagy mennyiségben van (600-1000 mg) és beszedsz naponta 3*1-2 darabot.

Van egy gyógyszer, amit lehet kapni, az epavir, azt szedtem egy darabig, aztán rájöttem, hogy sima halolajjal kiváltható, ami sokkal olcsóbb. És azért ez mégis csak természetes dolog.

2012. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4/4

énis így voltam a pisiléssel, vagy egy negyedórát a laborban a wc-n voltam mert hát fájt és nem mertem engedni, (ugye sztk-s nőgyógyásznál voltam így azonnal mehetem a laborba vizeletet adni) és ott mondták a nővérkék hogy minnél többet kell pisilni. pont ezért mert akkor egy idő után már nem csíp annyira.. doki utáni első éjszakát meg a fürdökád szélén ülve töltöttem és öntögettem magamra a meleg kamilla teát mert nem fájt annyira tőle... viszont aludni meg nem tudtam a fájdalomtól...


de mindenképpen nőgyógyászhoz menj.már csak azért is mert vesz kenetet és azt is megvizsgálja.

2012. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász is vesz kenetet, sőt mikroszkóp alatt azonnal meg tudja nézni és nem kell várni a tenyésztés eredményére. Sőt, sokkal szélesebb körben tud vizsgálódni, mint a nőgyógyász. Van olyan, amit a nőgyógyász már nem tud kezelni és bőrgyógyászhoz adja át.
2012. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem is a fájdalom és a viszketés készít ki, hanem a magas lázam, ami lassan 3. napja tart, ami miatt enni/inni sem nagyon tudok.


Orvoshoz valóban el kellene menni, de a "mi" bőrgyógyászunkkal csak rossz tapasztalataim vannak. Úgy egy éve az arcomon pici, átlátszó kiütések voltak, ő meg 3 mérettől, a széken lecsúszva ülve, a félig besötétített irodájában elég megalázóan közölte, hogy nincs semmi bajom, krémezzem be otthon.:/

2012. dec. 12. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!