Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet? Erős izzadság,...

Mitől lehet? Erős izzadság, és vizelet szag!

Figyelt kérdés
Kb. két hete vettem észre,hogy fokozottabban izzadok,és a szaga is kellemetlen !Ilyenre sosem volt példa,mert bár mindig izzadós voltam,soha nem volt büdös,maximum a dezodorom érződött.Valamint a vizeletemnek is erősebb szaga,és színe lett mostanában,ami ugyanúgy nem volt jellemző soha ! Mitől lehet? Felfázás esetleg,vagy anyagcserezavar??? Forduljak orvoshoz vele?

2012. dec. 13. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Sürgösen menj orvoshoz, mert ha az izzadtságnak meg a vizeletnek is erös szaga van, az nagyon komoly vesebaj is lehet, de garantáltan valami veseprobléma.
2012. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó,te jó ég !Veseprobléma?Hát lehet,hogy tényleg orvoshoz kéne fordulnom ! :S
2012. dec. 13. 08:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit utánaolvasva látom,h hormonális problémákra is visszavezethető a dolog...Nálam a hormonok nincsenek éppen rendben,ha ez számít valamit,de az utolsó hormonvizsgálatom alapján (kb fél éves) a pajzsmirigyem is még a kereteken belül működik,és cukorbetegségről sem tudok!Diétázni diétázom közel fél éve(szénhidrát,és cukordiéta)bár az utolsó 2 hónapba kissé elengedtem magam! Lehet-e valami összefüggés??? Egyébként rendszeres véradó vagyok!Az utolsó is kb fél évre vezethető vissza.Nem kellett volna annak idején kimutatnia ennek bármiféle vesebetegséget is?Vagy fél év alatt is kialakulhat hasonló? Bocsánat a sok kérdésért,de kissé rám ijesztettél :S Na meg az internet... am sem áll tőlem távol a hipochondria :)
2012. dec. 13. 08:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Vesebaj akár két hét alatt is felléphet.


De ettöl függetlenül minden fokozott izzadással, erös, kellemetlen szagú izzadtság/vizelettel járó változás arra utal, hogy valami nincs rendben a szervezetedben.


Azt, hogy MI a tényleges ok, igy távdiagnózissal megállapitani lehetetlen, csak tippeket lehet felsorolni, a legvalószinübb ötletekkel.


Az egyetlen értelmes megoldás, hogy elmégy az orvoshoz és kivizsgáltatod magad, másként nem tudod meg, hogy mi is a bajod.

2012. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát beleolvasva több tünetet is észrevettem magamon,ami illik a vesebetegségre... :/ fáradékonyság,hányinger,fejfájás,stb.2 napja már a terhesség is eszembe jutott,akkor csináltam is egy tesztet,ami negatív lett.Na,ma a nagy ijedelemre már voltam is a háziorvosnál,aki véletlenül sem találta szükségesnek a laboratóriumi vizsgálatot,mivelhogy szerinte inkább vagyok terhes,mint vesebajos.A negatív teszt ellenére.1 hét múlva kell visszamennem.De mivel túlzottan nem bízom benne,holnapra kértem időpontot urológiára... Valahogy egy babának jobban örülnék,mint egy vesebajnak :)
2012. dec. 13. 12:20
 6/6 anonim válasza:
ĂŠs vĂŠgĂźl mi volt a bajod?
2014. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!