Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így elkapható az AIDS?

Így elkapható az AIDS?

Figyelt kérdés
A barátommal szoktam csókolózni,(aki nem tudom hogy AIDS -e)és az én számban van egy seb,ami időnként vérzik.Ha a barátom mondjuk AIDS lenne,én is megbetegednék? Egyátalán honnan tudhatom meg azt,hogy van-e a barátomnak fertőző betegsége?
2012. dec. 14. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy a barátod AIDS-es?
2012. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Csak félek.
2012. dec. 14. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez elég butaság hogy olyantól félsz ami nem valószínű. Kérdezd meg tőle van-e valami baja?
2012. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mi van ha csak eltitkolja? Aki AIDS-es az nem reklámozza,és mi van ha Ő sem tud róla?
2012. dec. 14. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Már meg ne haragudj, hogy ezt írom, de neked üldözési mániád van.
2012. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem haragszom.Sőt igazad van! Rettegek attól,hogy elkapok valamit! :-(
2012. dec. 14. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérd meg, hogy menjen el egy HIV szűrésre. K.va bonyolult....
2012. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha aidses, elkaphatod csókkal is. A legújabb kutatások ezt mutatják. De mi a francért lenne aidses? M.országon kb 1800 aides beteg van, az nagyon kevés, ráadásul nagyrészt drogosok és homoszexuálisok. Amúgy a terjedéséről: a vírussejtnek érintkeznie kell egy fehérvérsejteddel, hogy elkapd. Egy fogkefével okozott minimális ínyvérzés is megteszi, de nagyon minimális az esélye, hogy csókon keresztül kapd el. A többi nemi betegségtől sokkal jobban félnék,.azok sokkal gyakrabban fordulnak elő, pl. a clamidia.
2012. dec. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Utolsó nagyon megnyugtattál. :-) Amúgy tényleg nem tudom,miért is lenne AIDS,hisz senki nem az a családjában.És még nem volt más lánnyal sem.De jobb félni,mint megijedeni.
2012. dec. 15. 11:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól megválaszolták, de hadd tegyem hozzá, hogy bár jobb félni mint megijedni, jobb érzelmileg szabadon élni, mint állandóan félni teljesen alaptalanul. Több százmillió család van, akik szépen nevelgetik a gyerekeiket anélkül, hogy bármit is elkaptak volna egymástól. :)
2012. dec. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!