Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi bajom? 16 éves lány vagyok,...

Mi bajom? 16 éves lány vagyok, nem dohányzom, de mióta viszajöttünk a Balatonról (3hete) köhögök, kicsit fájt a torkom, meg hőemelkedésem volt.

Figyelt kérdés
Ez elmúlt, de a hurutos köhögés nem. Most pedig kb 1 hete, meg vagyok fázva, már nem köhögök annyira hurutosan, csak néha esténként, meg ha hason vagyok.Anyu vett valamilyen gyógyszert, de hamar elfogyott és szerintem nem nagyon használt. Tegnap előtt pedig nem volt étvágyam este pedig hánytam. Már van étvágyam eszek is, csak kicsit fáradt vagyok, és olykor olykor olyan mintha nyomást éreznék a mellkasomon, és itt ott beleszúr. Tegnap előtt egyébként oylan érzésem volt mintha lenne valami a tüdőmben, ami eléri egészen a nyelőcsövemet, de mára elmúlt. Szerintetek meg kellene ijedjek?
2009. aug. 22. 22:24
 1/10 anonim válasza:

nekem is szokott ilyesmi lenni énsem dohányzom

16/f

2009. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Lehet angolna akadt meg ott bent, és most ficánkol :)

am go orvoshoz hétfőn, mert kitudja mi ez annyi nyavaja van manapság h saccolni alig lehet

2009. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi:)

egyébként néha keserű érzésem is van a torkomban, nem tudom mitől lehet, de szerintem hétfőn visszamegyek a dokihoz, remélem nem néz hipochondernek.

2009. aug. 22. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Megvan a mandulád? Lehet egy alattomos tüszös mandulagyulladásod. Az okoz hőemelkedést, köhögést, sőt, amikor leválik egy-egy tüsző keserű érzést is. Nekem ez volt a bajom. Nézz bele a torkodba, ha olyan a mandulád mint egy dió, netán fehéres kis bigyók is vannak rajta, akkor nekem lesz igazam. Mindenesetre doki!
2009. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

megvan a mandulám.

Már nincs hőemelkedésem, viszont voltam már ilyen fehér bigyóval dokinál, ami a mandulámon volt. Egy idő után följött és eszméletlen büdös volt. Meg szokott olyan is lenni, hogy szúrást érzek a mandulámon, köhögnöm kell tőle, és mikor odatapasztom a nyelvem, ilyen sós váladék van ott.

2009. aug. 22. 22:45
 6/10 A kérdező kommentje:
mondjuk az is lehet, hogy influenzám van, és nehezen múlik, midnenesetre anyut az őrületbe kergetem, h mi bajom lehet.:S
2009. aug. 22. 22:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy akkor alattomosan az okozza a bajokat. Nekem hetekig volt hőemelkedésem, hol volt tüsző, hol nem, majd elmentem gégészetre. Hozzányúlt a mandulámhoz, ömlött belőle a genny, azonnal előjegyeztek műtétre. Azóta semmi bajom nincs. A mandula felfogta a komolyabb bajt, azért voltak enyhébb tüneteim.
2009. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azok a tünetek amiket elmondtál keserű, sós szájíz, mellkasi fájdalom , köhögés. Lehetenk a refluxbetegség tünetei is: nem zár jól a gyomorszáj ezért visszafolyik a gyomorsav emiatt van a keserű fémes ízérzés illetve mivel irritálja a torkod a köhögés is,


a nyelőcsövedet pedig irritálhatja a sav ettől lehet mellkasi fájdalmad általában középtájt és égő szúró jellegű


persze ez csak egy ötlet , de a tüneteid eléggé jellegzetesek

Részletesen mond el a tüneteidet az orvosodnak.


27/F Eü-s

2009. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. A legfontosabb , hogy ne aggódjál annyira, nagyon stresszelős típusnak tűnsz. Hidd el ha nem aggódsz annyit a panaszaid nagy része enyhülni fog.
2009. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen lehetséges... Remélem ez a reflux nem komoly:S

A doki felírt valamit köhögésre, mert még mindig hurutos, meg megvagyok fázva, az sem múlik, és ha tovább nem múlik vissza kell mennem kedden. Egyébként amit írtam, hogy oylan érézs mintha lenne valami a torkomban az olyan mintha az a a valami keserű lenne:S

Ezt nem mondtam a dokinak de majd monom.

2009. aug. 25. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!