Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek mi vált be házporatka...

Kinek mi vált be házporatka allergia ellen? Gyógyszer, vitaminok, több takarítás, egyéb praktikák?

Figyelt kérdés

Most takarítottam, porszívóztam, igaz porzsákossal és folyton prüszkölök. Veszek hamarosan vizes porszívót. Gyógyszert szedtem egyszer, egy hónapig hatott, utána jöttek vissza a tünetek, nem akartam erősebb gyógyszert, inkább magát a háziporatkát szeretném valamennyire eltüntetni. Van orrspray-m is, nem használ...

Olvastam, hogy jó az Omega3 vitamin, valakinek használt?



2012. dec. 31. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Végezd el a Buteyko légzéstanfolyamot. Az allergiád el fog tünni, a gyógszerre sem többé szükséged. De ha ragaszkodsz ba betegségedhez és a gyógyszerekhez, jogodban áll
2012. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A takarítás közben teljesen normális, hogy rosszul leszel, hiszen felkavarod a port. Az a lényeg, hogy rendszeresen és alaposan takaríts. Az elsőnél persze rossz lesz, csak hosszabb távon segít.


Porszívóból nem muszáj a vizes, nekünk olyan van, ami egy szűrőn keresztül fújja ki a levegőt és ott elfogja a poratkákat.


Akut esetben nekem segíteni szokott a kalcium (2 patikai pezsgőtabletta, ami 1000 mg kalciumnak felel meg), és ennek semmilyen káros hatása nincs (persze ha naponta háromszor innám, akkor lehetne, de heti 1-2 alkalommal még nincs).


Takarítás közben többször mosd meg a kezed és az arcod, és utána moss hajat. Ha szoros kontyba kötöd vagy befonod, és fejkendőt is teszel, akkor szerintem kevésbé megy bele a por.


Mondjuk nekem a porallergiám enyhébb, a pollenesre pedig szedek gyógyszert mindig, mikor szezonja van.

2013. jan. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!