Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen esetben vehetek be...

Ilyen esetben vehetek be ennyi C-vitamint?

Figyelt kérdés
Elég gatyán vagyok, és vettem ilyen 60db-os C-vitamin tablettát, de az van ráírva hogy napi 1db, mert ha túlléped, lehet hogy foscsizni fogsz. (Rágótabletta, tehát nem gyógyszer). De ilyen esetben szerintem semmit nem ér az 500mg?! Vehetek be kettőt belőle?
2013. jan. 15. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
ha beteg vagy 1000mg simán mehet.én nem hallottam még hasmenös c vitaminrol. kipisiled.
2013. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan, én a hétvégén 2000mg szedtem így be, nem lett tőle semmi bajom,de a lázam lement, az izomfájdalom elmúlt, a gyengeség elmúlt, a köhögés elmúlt, még az orrom fújtam kicsit tegnap.

Jobbulást!

2013. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Annyi, hogy sokáig nem szabad durván túllépni az optimális 60-100 mg-ot.

Sokáig alatt azt értem, hogy mondjuk heteken át napi többezer mg. Pár napig napi 1000-2000 mg-tól nem lesz bajod.

Egyébként ha kettőt veszel be, azt lehetőleg reggel-este, hogy jobban eloszoljon időben a dózis.

2013. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem lenne egyszerűbb 2óránként egy fél kiwi?Vagy azt az 500mg tablettát szét is lehet törni!Abból az 500mg-ból jó ha 50mg szívódik fel a többi távozik!Nézzetek utánna a dolgoknak!Egy fél kiwiben benne van az egész napi C vitamin szükséglet!
2013. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Szent-Györgyi Albert 8000mg C vitamint szedett naponta és 94 évet élt.Jól írták 1000 alatt ne is vegyél be kevesebbet!Az nem igaz hogy ez meg az lesz!
2013. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Meg a jókívánságot is! :)

Szép estét nektek.

2013. jan. 15. 18:44
 7/15 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a C-vitamin vízben oldódó vitamin, a felesleg a vesén keresztül távozik, nem raktározódik a zsírszövetben. Az is bizonyított tény, és ebből következik is, hogy a vesekő kialakulásának kockázatát növeli. Nem igaz, hogy többezer milligrammot kell bevenni belőle! (Az egy dolog, hogy mit csinált SZent-Györgyi, de erre azt mondhatom, hogy nem mindenki kap tüdőrákot a cigitől sem, de bizonyított tény, hogy a kockázatát növeli.)Ha beteg vagy, akkor lehet pár napig az általad leírt dózist szedni, de hosszú távon semmiképp se szedj többet az ajánlottnál.
2013. jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon durva, hogy mennyire elhitetik az emberekkel a vitaminok napiszükségletének beviteli mennyiségéről szóló badarságokat. Valaki még azt is írja, hogy nem szabad túllépni az 50-100 mg-t... NÓÓÓRMÁLIS? - mondaná erre besenyő Pista bácsi. Elárulom nektek, hogy az ilyen 500 mg vagy még annál kevesebb (vicc) kiszerelésű c-vitamin tabik mind mehetnének a kukába. Egy átlagos embernek legkevesebb napi 1500 mg c-vitaminra lenne szüksége, de melegen ajánlott lenne 2000-2500 is! Megfázásnál pedig simán mehet még több. Az, hogy bajod lesz tőle hatalmas nagy baromság... Csak egy példa: a Japánok az atomkatasztrófájukban segédkező embereiknek 10.000 mg c-vitamint adagoltak naponta és csodák csodájára nem hogy egyiknek se lett vese kövük, de úgy nagyjából felére csökkent a sugárfertőzés okozta rák kialakulásának veszélye! Poén, hogy valaki manapság még mindig képes elhinni azt, hogy a c-vitamin napi szükséglete 50-100 vagy akár 500 mg. Szinte ugyanígy az összes többi vitamin napi dózisát meglehetne sokszorozni, hogy optimális legyen egy átlagos ember számára.
2013. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ad 1. Biológus vagyok, értek hozzá, elhiheted. Ad 2. azért nehogymár a japánokkal példálózz úgy, hogy semmilyen tudományos cikk nem jelent meg a témában... Másik pedig, hogy a nagydózisú C-vitamin, nem rövid, hanem hosszú távon növeli a vesekő kockázatát. Ezt sok tanulmány bizonyítja, nézz körül a Pubmeden (valszeg még nem is hallottál róla, ugye). Ez a C-vitaminnal kapcsolatos vita nem hit kérdése, hanem tényeken alapul, nem ismerősök vélemény, tapasztalatain és anekdotákon. Amúgy meg egy narancsban maximálisan elegendő C-vitamin van a napi szükségletek kielégítésére, ha már a vitaminbevitel optimalizálásáról beszélünk, természetes formában jobb azt is bevinni. Na nem azért, mintha nem ugyanaz a C-vitamin (más néven aszkorbinsav) lenne a tabiban és a narancsban (illetve ez egy ismert tartósítószer is, néz körül a hűtőben), de jobban szívódik fel így. A túladagolás pedig nem mérgezési tüneteket okozhat, mint a zsírban oldódó vitaminok, hanem vesekövet. (Okozhat, azaz növeli a kockázatot, remélem, ezt tudod értelmezni. Ha nem, olvass egy kis statisztikát, hidd el, hasznos dolog a matematika.)
2013. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja a másik pedig a rákkal kapcsolatban (hogy-hogynem, pont rákkutató vagyok): ez igaz, a C-vitamin antioxidáns, tehát képes a káros szabadgyököket megkötni, azaz a kósza elektronok nem tudnak bekapcsolódni más molekulákba, és elrontani azokat. Viszont ennek mi köze a vesekő kialakulásához??? Szeretem az ilyen áltudományos összefüggéstelen levezetéseket...
2013. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!