Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen esetben vehetek be...

Ilyen esetben vehetek be ennyi C-vitamint?

Figyelt kérdés
Elég gatyán vagyok, és vettem ilyen 60db-os C-vitamin tablettát, de az van ráírva hogy napi 1db, mert ha túlléped, lehet hogy foscsizni fogsz. (Rágótabletta, tehát nem gyógyszer). De ilyen esetben szerintem semmit nem ér az 500mg?! Vehetek be kettőt belőle?
2013. jan. 15. 18:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Rengeteg tudományos cikk jelent meg a 8-10.000 mg mennyiségű c-vitamin bevitel élettani hatásairól. A japános példáról is van egyébként cikk. Érdekes, hogy ezt egy állítólagos Biológusnak kell elmondani. A másik, hogyha te annyira nagy biológus vagy, hogy gondolhatod, hogy 10.000 mg-ot tablettákban viszik be? A részemről ez egy hiba volt, hogy nem említettem, mert így a vesekő fel sem merül.
2013. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy nem tablettásan, hanem folyadék formájában visznek be extra dózisú vitaminokat.
2013. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Oké, küldd a linket a cikkhez :-))). De ne valami blikkben megjelentet, hanem olyat, amit tudományos oldal indexel. A tudományos közlemények alátámasztják a vesekő képződésének kockázatát, sajnálom, ha nem hiszed el, ez van. Viszont ez a második mondatrészed meg totál értelmetlen. Már miért ne merülne fel a vesekő kockázata, ha folyadékként (vagyis feloldva, oldatban) fogyasztják a C-vitamint? Gondolod, hogy vesekő csak szilárd tápláléktól alakulhat ki? Szerinted a szilárd táplálék nem kerül oldatba a béltraktusban? Ha ilyet képes voltál leírni, akkor tényleg biológiai analfabéta vagy. Részemről ezt a vitát parttalannak tartom, és befejeztem.
2013. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
(Meg úgy halkan megjegyzem: már miért ne lehetne 10 grammot bevenni tablettában, hiszen az 1 grammos tabiból az csak 10 darab, nem a világ... Szedtem én már tablettában napi 3*2 gramm antibiotikumot, na az tényleg durva hatású volt... de nem a bevétele volt nehéz.)
2013. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én apáca.
2013. jan. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!