Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ugye ha ennyi ideig sült bent...

Ugye ha ennyi ideig sült bent a sütőben a tojásos étel, akkor nem lehet már baja a tojásnak?

Figyelt kérdés

Olyan életet sütöttem, ahol a felvert tojásfehérjét és a tojássárgáját( plusz tejföl, mustár sajt) a végén keverem össze, ráöntöm a húsra és így sütöm ki a sütőben.

22 perc után ránéztem, a teteje szépen aranybarnára sült, a széle már picit feketedett is, így kivettem hogy kész. Alul kicsit folyósabb volt ez a tojásos szósz, de finom íze volt, nem volt nyers az biztos szerintem.

Sajnos a 2,5 éve lányom mikor nem néztem oda belenyalt rendesen, és most azon kattogok nehogy neki baja legyen.

Én 3 órája ettem, semmi bajom még.

Lehet túlaggódom de valaki nyugtasson már meg, hogy 22 perc közepes sütés mellett(kb 180 fokos és jól bemelegített sütőbe) biztos szalmonella mentes lett, ha véletlen az is lett volna tojás!!!


2013. jan. 17. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A salmonella 60 fokon 3 perc alatt elpusztul ha jól tudom. De így aztán biztos. Más baja nem nagyon lehet.


Nem kell ennyire félteni a gyereket, főleg nem ilyenektől.

2013. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
huhh, köszi, tudom picit para mami vagyok...:)
2013. jan. 17. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

22 percen 180 fokon csak a hőálló bacik bírják

namármost a szalmonella rendelkezik hőálló részecskékkel


abban bízz, hogy nem szalmonellás

2013. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha szalmonellás tojás még akkor se biztos ha elégeted.

de miért gondolod hogy szalmonellás volt?

2013. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A magyarországi csirke állományok 70 %-a szalmonella fertőzött, ezért nem eszünk sehol semmilyen körülmények között nyers csirkehúst. A tojásba nem feltétlen jut át a kórokozó a madárból.


Ha szerintetek szalmonella mindent túl él, akkor hogy nem lett a fél világ szalmonellás a sült csirkétől. Baromság.


Ennyitől tuti elpusztul.

2013. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!